Odczyt/zapis na dysku przy DSM 6.0

Witam,

Zaktualizowałem na swoim Synku DSM do wersji 6.0 i od tamtego czasu co chwila (średnio co 30 min) moje dyski wydają odgłos pracy jak przy zapisie. Sprawdzałem monitor aktywności oraz to czy przypadkiem żaden Backup w tym czasie się nie robi, ale nie mogę zlokalizować co by powodowało wzmożoną pracę dysków. Nie jest to ani pobieranie ani przenoszenie ani backup.

Czy ktoś ma podobny problem ?

Pozdrawiam,
Synology DS713+ - 4GB RAM mod

Re: Odczyt/zapis na dysku przy DSM 6.0

Jeśli ta aktywność dysków jest chwilowa to nie przejmuj się. Możliwe że ktoś/coś próbuje mieć dostęp do synka, zapis logów lub samokontrola DSM.
Ja bym się tym nie przejmował.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

BishopKG pisze:Synek 1813+ i 713+ mieli dyskami ciagle od chwili instalacji 6 zaczyna mnie to już nawet irytować. Na wcześniejszym DSM tego nie było.
wrzuć info jakie masz dodatkowe pakiety zainstalowane i uruchomione :roll:
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<

A czy miał ktoś z was taką przypadłość, że po migracji z DSM5.2 na DSM6.0, wchodząc z urządzenia zdalnego (laptop lub komputer w sieci domowej) do podfolderów 2 poziomu i niższych, NAS zawieszał komunikację z urządzeniem (kręcąca się klepsydra i wisząca aplikacja do przeglądania zasobów)? Dodam, że na NASie można przeglądać katalogi spod File Station, a na zdalnym urządzeniu niestety zwiechy.
DS716+|8GB RAM|2x6TB RAID-1 ext4|FW: DSM 6.1.2-15132|