DSM 6.2-23739 procesy

hej
mam pytanie do bardziej zaawansowanych.
Zastawiana mnie zajętość RAMu w moim DS118. Praktycznie cały czas jest na poziomie 43%.
Nie mam za dużo poinstalowanych rzeczy, głównie FTP i VideoStation, do tego Cloud Sync.

Sprawdziłem w procesach i zastanawia mnie jedno, kilka procesów ma bardzo dużo wątków. Niby są w uśpieniu ale jednak pamięć zajmują.

Oczywiście prośba o poradę jak to uporządkować bo restart nic nie pomógł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Re: DSM 6.2-23739 procesy

Zastanówmy się... 43% z 1GB oraz 13% z 8GB ;)

Obawiam się, że u Ciebie @Ignatius jest więcej zajętego ramu ;p

Dodatkowo, co Wy wszyscy tak się przejmujecie zajętością ramu. Pusty ram jest bezużyteczny. Ram zawsze powinien być w sporej części zapełniony inaczej jego obecność nie miałaby sensu. System sam decyduje o tym kiedy jest mu potrzebny i zwalnia mniej ważne zasoby.

Jedyny problem pojawia się wtedy, gdy procesy wymagają więcej ramu niż jest fizycznie w systemie. Wtedy system musi korzystać z dysku, który jest o wiele wolniejszy. Wtedy całość zaczyna działać wolniej.

Mam DS118 i zajęte ok. 40% pamięci, NAS służy jako serwer multimediów (video, audio dla tv i wieży), do tego jedna kamera, udostępnianie plików dla 2 komputerów oraz download station.
DS118 + 6TB WD Gold + APC Back 700VA + stacja dokująca z 4TB Seagate SkyHawk

Nigdy nie należy przejmować się zajętością RAMu w normalnie działającym systemie.
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922 Update 3
16GB RAM DDR4 2400 CL17 ECC
6x WD Red 6TB RAID 5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
APC Back USP ES 700G
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.3-8017 Update 2

Ale nie o to chodzi czy się przejmuję czy nie, tylko o to, że mam uruchomione "jakieś" procesy i o ile to są błędy to należy je zlikwidować.

Po prostu interesuję się tym co jest pod maską :), kiedyś mi tych zasobów zabraknie i co wtedy.