DS720+... EXT4 --> BTRFS

zarok
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 17, 2020 12:31 pm

Re: DS720+... EXT4 --> BTRFS

Post autor: zarok »

Ehh a jednak musze to zrobic - okazało sie ze aby postawić wirtualna maszyna należy trzasnąć tego BTRFSa :]
Jak to kolega wcześniej napisał trzeba to sobie zaplanować, najbardziej sie obawiam baz danych bo nie pamietam haseł do wszystkich :]
DS720+
1x 3TB
1x 4TB
2 x 256 samsung nvme
Tez sobie wpisze - co mi tam ;)
zarok
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 17, 2020 12:31 pm

Re: DS720+... EXT4 --> BTRFS

Post autor: zarok »

Panowie znalazłem taki opis metody:
Czy przy takiej metodzie przenoszenia - przeniosę również bazy danych w takiej formie zeby działały bez ponownej instalacji?
Mam kilka Dyskow wiec moge sobie tak próbowac robic aczkolwiek wolałbym zrobic to na pewniaka.

1 Backup your data! If you switch to a device with new drives like me, you still have a copy of your data, but if you migrate without new drives, you don’t have a copy! In germany we say: No backup – no pity.
2 Shut down the DS, remove drive 2. Format drive 2 with your computer.
3 Turn the DS back on and DO NOT repair the fault volume.
4 Create a new volume (SHA and Btrfs) in the Storage Manager on drive 2.
5 For each shared folder, change the location to the new volume. You can only do this for one shared folder at a time and the move may need several hours depending on the size of your shared folders.
6 When you have moved all the shared folders, shut down your DS and remove drive 1.
7 Format drive 1 with your computer.
8 Turn on your DS and go to the Package Center. Repair all apps.
9 Expand your new volume to drive 1 and wait until RAID Resync is complete. You’re done.
DS720+
1x 3TB
1x 4TB
2 x 256 samsung nvme
Tez sobie wpisze - co mi tam ;)
zarok
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 17, 2020 12:31 pm

Re: DS720+... EXT4 --> BTRFS

Post autor: zarok »

Czy dyski ktore wyjąłem ze starego nas ktore słuzyły do automatycznego zgrania moge traktować jako kopia zapasowa? zamiast migrować to w nowym nas wymieniałem kolejno dyski na większe, wiec te mi pozostały z działającym systemem.
DS720+
1x 3TB
1x 4TB
2 x 256 samsung nvme
Tez sobie wpisze - co mi tam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele serii +”