Re: DS214play szukam pomocy

Ile RAM ma Synek?
Jak wygląda użycie SWAP?
WD30EFRX nie jest dyskiem SRM, ma zapis klasyczny. 2TB jakie ma oznaczenie, też EFRX?
Przynajmniej Synology MailServer Plus potrzebuje sporo RAM do cache'owania. Na DS1513+ z 4GB RAM działało to, delikatnie ujmując, tak sobie. MailServer'a bez plusa nie testowałem, ale też na postfixie to siedzi, więc nie zakładam, że lżej to działa.

Wykresówki z managera procesów mile widziane.

Ps. Sam Synek DS214Play jednak czasy świetności ma już za sobą.
DS1513+, 4GB RAM, 5x zbieranina starych 2,5" w SHR (łącznie 1TB)
DS1819+, 32GB RAM ECC od Kingston, 5xWD Red 3TB WD30EFRX wyrwane z DS1513+, RAID 5, BTRFS

W temacie jest DS214play
Krowka1 pyta ile ma ramu.
krowka1 pisze, że czasy świetności ma za sobą - Nie wiem co znaczy takie określenie.
U mnie jako mail serwer. download station i monitoring z 2 kamer spisuje się dobrze.
Mam zmienić na inny? Taki co ma czasy świetności aktualne? - Co zyskam?
Dziwne rozumowanie.
Do Emby, hostowania strony i innych rzeczy używam TS-453a z dyskami 4 x 10TB
Uważam dalsze dywagacje na ten temat za bezcelowe.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

@Pyjter Odpowiadasz, tak jakby inni robili Ci krzywdę zadając pytania. Chcesz rozwiązać problem czy będziesz się dalej odpowiadał w ten sposób?

Piszesz, że spada wydajność po włączeniu pewnych funkcji, a synek jest „uruchomiony z podstawowymi aplikacjami”. Poproszę o listę tych „podstawowych aplikacji”

A dodatkowo poproszę o wyniki testów:
- wyłączony synology mail server i wyłączony katalog domowy użytkownika (z podstawowymi aplikacjami)
- włączony synology mail server i wyłączony katalog domowy użytkownika (z podstawowymi aplikacjami)
- wyłączony synology mail server i włączony katalog domowy użytkownika (z podstawowymi aplikacjami)
- włączony synology mail server i włączony katalog domowy użytkownika (bez podstawowych aplikacji)

Wiem, że robiłeś już testy, ale proszę o wyłożenie cyferek jeszcze raz wg wyżej wymienionych parametrów. Moim zdaniem odpowiedź już padła w poprzednich postach. Jest to albo ogólna wydajność NASa lub indeksowanie po uruchomieniu usługi, które powinno minąć po pewnym czasie działania usługi (zakończeniu indeksowania).

Dodatkowo kilka osób prosiło o screeny wydajnościowe, a ich nie dostali. W ten sposób nikt Ci nie pomoże, skoro Ty nie pomagasz nam.

Pyjter pisze:
wt wrz 29, 2020 3:34 pm
W temacie jest DS214play
Krowka1 pyta ile ma ramu.
krowka1 pisze, że czasy świetności ma za sobą - Nie wiem co znaczy takie określenie.
Uważam dalsze dywagacje na ten temat za bezcelowe.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Odpowiadając, nie mam wiedzy o sprzęcie w każdym Synology, szukać tej informacji też nie mam czasu. Nie wiem, czy da się do niego wsadzić więcej.
Moją obecność w tym wątku również uważam za bezcelową, przy takim nastawieniu inni też tak postąpią. Jak dla mnie, to radź sobie sam!
DS1513+, 4GB RAM, 5x zbieranina starych 2,5" w SHR (łącznie 1TB)
DS1819+, 32GB RAM ECC od Kingston, 5xWD Red 3TB WD30EFRX wyrwane z DS1513+, RAID 5, BTRFS

@krowka1
Już w #6 pisałem, że problem rozwiązany.
Jaki ma sens robienia teraz zrzutów
ekranu i informacje o wydajności?
...a co do mail plus...
To na TS-453a na uruchomionej VM mam uruchomione XPenology i DS918+
Też się spisuje bezproblemowo.
Dlatego pytałem o porty na jakich się komunikują serwery pocztowe. - Chciałem uruchomić ich więcej .
...a przy jednym IP to dla mnie nie do przeskoczenia.