Skuteczność McAfee

Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Skuteczność McAfee

Post autor: BWaliszewski »

Jakie macie zdanie o McAfee dla Synology? Jaka jest jego skuteczność? Czy są gdzieś opublikowane jakieś badania na ten temat? Ktoś robił testy? chciałbym wiedzieć na ile spokojnie mogę się oprzeć o ten system.

Ciekaw jestem Waszych opinii i doświadczeń.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
juh
Trochę Wie
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 07, 2021 9:41 pm

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: juh »

Ja osobiście nie mam zaufania do tego zabezpieczenia. Dwa razy w roku skanuję wszystko co mam na serwerze dwoma innymi antywirusami zainstalowanymi na czystym komputerze bez dostępu do zewnętrznej sieci aby sam w sobie antywirus nie wysyłał informacji co posiadam.
DS720+ DSM 7.2.1-69057 Update 3
18 GB RAM
SHR WD GOLD 6 TB / WD RED PRO 6 TB
UPS UT850EG-FR
Backup WD HC 520
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 449
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: pdz »

Jako, że mamy w korpo MC Afee (obecnie zmienamy) chciałem na wszystkich NAS dokupic licencję do MC Afee, jednak moim zdaniem nie jest to produkt wysokich lotów.
Ostatnio po wielu latach użytkowania aplikacji nagle znalazł w exe i dll "syf" i powywalał wszystko do kwarantanny, alarm okazał się fałszywy.
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: BWaliszewski »

W sieci w której pracuje ten akurat Synology - jest również ESET... ale mam do niego zaufanie podobne do tego, jakie mam do McAfee. Stąd moje pytanie :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: michau »

ESET na komputerach lokalnych? Dlaczego nie masz zaufania do ESETa?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: BWaliszewski »

Bo w innej firmie, gdzie mamy Intun'a i Defendera... widzę różnicę na niemal każdym polu - choć zaznaczam, nie czuje się specjalistą w tej dziedzinie.
Ostatnio zmieniony ndz mar 17, 2024 6:40 pm przez BWaliszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
bebek
Amator
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 29, 2023 10:18 am

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: bebek »

McAfee ogólnie jest niezłym dziadostwem. W 2019 roku jak ogłaszałem postępowanie na AV to handlowcy z różnych firm wręcz sugerowali jakieś korzyści jeśli tylko nabędę ten produkt ;)
Od wielu lat korzystam z rozwiązań Eset'a. Zdarzają mu się jakieś wpadki ale ogólnie jest to naprawdę dobry produkt. Piszę to z perspektywy używania na ok 50000 stacjach roboczych, z których część to starsze sprzęty z dyskami talerzowymi. Nie ma i pewnie nigdy nie będzie 100% antywirusa jednak heurystyka jest w Esecie na naprawdę wysokim poziomie. Ja akurat zawsze będę Eseta polecał.
I tak przy okazji. DLP od McAfee to totalna porażka.
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: BWaliszewski »

Biorąc pod uwagę pierwsze i ostatnie zdanie [bo ten temat interesuje mnie najbardziej]... czyli, że jest to totalna porażka i niezłe dziadostwo - to czym jest program antywirusowy od Synology? ;-) Wiem, wiem... trochę się narażam producentowi ;-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
bebek
Amator
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 29, 2023 10:18 am

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: bebek »

BWaliszewski pisze: ndz mar 17, 2024 6:51 pm Biorąc pod uwagę pierwsze i ostatnie zdanie [bo ten temat interesuje mnie najbardziej]... czyli, że jest to totalna porażka i niezłe dziadostwo - to czym jest program antywirusowy od Synology? ;-) Wiem, wiem... trochę się narażam producentowi ;-)
Muszisz mieć świadomość, że nigdy nie będzie programu antywirusowego, który będzie miał 100% skuteczność bo żaden nie będzie miał w swojej bazie wszystkich sygnatur wirusów. Heurystyka również może bardziej szkodzić niż pomagać bo AV może wskazywać na pliki, programy lub nawet skrypty z oznaczeniem wirusa a tak wcale nie musi być.
Osobiście nie używam na NASach programów antywirusowch. Pamiętaj, że tym najsłabszym ogniwem zawsze jest jednak człowiek bo to on pobiera na swój komputer i później próbuje uruchomić podejrzane pliki/programy. W ogromnej większości przypadków zarażenia potrzebna jest interakcja człowiek-komputer. To stacja robocza powinna być maksymalnie zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju g*wnem. Na NASach podstawowym zabezpieczeniem są migawki, replikacje migawek lub synchronizacja na inne NASy. Ale to jest tylko moje zdanie i mój sposób działania. Każdy robi to po swojemu :)
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczność McAfee

Post autor: BWaliszewski »

bebek pisze: pn mar 18, 2024 5:31 am
BWaliszewski pisze: ndz mar 17, 2024 6:51 pm Biorąc pod uwagę pierwsze i ostatnie zdanie [bo ten temat interesuje mnie najbardziej]... czyli, że jest to totalna porażka i niezłe dziadostwo - to czym jest program antywirusowy od Synology? ;-) Wiem, wiem... trochę się narażam producentowi ;-)
Muszisz mieć świadomość, że nigdy nie będzie programu antywirusowego, który będzie miał 100% skuteczność bo żaden nie będzie miał w swojej bazie wszystkich sygnatur wirusów. Heurystyka również może bardziej szkodzić niż pomagać bo AV może wskazywać na pliki, programy lub nawet skrypty z oznaczeniem wirusa a tak wcale nie musi być.
Osobiście nie używam na NASach programów antywirusowch. Pamiętaj, że tym najsłabszym ogniwem zawsze jest jednak człowiek bo to on pobiera na swój komputer i później próbuje uruchomić podejrzane pliki/programy. W ogromnej większości przypadków zarażenia potrzebna jest interakcja człowiek-komputer. To stacja robocza powinna być maksymalnie zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju g*wnem. Na NASach podstawowym zabezpieczeniem są migawki, replikacje migawek lub synchronizacja na inne NASy. Ale to jest tylko moje zdanie i mój sposób działania. Każdy robi to po swojemu :)
Bardzo Ci dziękuję za informacje. To co napisałeś, to sprawy jasne i oczywiste. Nie podlegają dyskusjom. Ja pytałem jednak o nieco inną rzecz, czyli o jakość i skuteczność rozwiązań zastosowanych w Synology. Co mógłbyś powiedzieć w tej kwestii? Bo to mnie interesuje :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ