Drive Server uruchomiony ale nie działa

ODPOWIEDZ
BastiM
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 11, 2024 8:51 pm

Drive Server uruchomiony ale nie działa

Post autor: BastiM »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post i to z problemem.
Mam DS916+ DSM 7.2 - ręcznie zaktualizowany do najnowszej wersji, Drive Server również.
Wszystko było dobrze i nagle, nie wiem w którym momencie, Drive Server przestał działać, choć w pakietach jest uruchomiony. Po wejściu w konsolę administratora mam info, żeby włączyć usługę w pakietach. Ręcznie wszystko zaktualizowałem i usuwałem i instalowałem na nowo Drive server ale bez usuwania danych. Nic to nie pomogło. Server działa ale faktycznie nie działa.
Pomoc techniczna milczy, a w necie znalazłem kilka podobnych problemów bez rozwiązań.
Ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem?

Edycja 13-3-2024
Zgłosiłem do pomocy Synology i nie wziąłem pod uwagę, że czas lokalny Tajwanu to +8, a działają od 9 do 18.
Pobawiłem się...
Odinstalowałem DriveServer i UnieversalViewer i zainstalowałem do najniższej możliwej wersji przy działającym systemie 7.2.1-69057 Update 4. Po uruchomieniu DriveServer wyświetlił się błąd bazy (baza nowsza niż wersja DriveServer) i mogłem ją usunąć. Spowodowało to usunięcie wszystkich powiązań z komputerami i uruchomienie nowej bazy. Wadą tego rozwiązania jest konieczność powiązania z DriveServer wszystkich wcześniej podłączonych komputerów.
Przywróciłem z kopii zapasowej niedziałającą, najnowszą wersję i poczekałem na pomoc Synology - wcześniej podając dane do podłączenia zdalnego.
O 5 nad ranem wszystko działo bez zarzutu. Łącznie czas to dwa dni przez to, że nie wziąłem pod uwagę przesunięcia czasu.
ODPOWIEDZ