Brak publicznego IP i VPN

ODPOWIEDZ
grzegorzu78
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 7:02 pm

Brak publicznego IP i VPN

Post autor: grzegorzu78 »

Jest jakiś sposób na połączenie się z zew. poprzez VPN do serwera Synology jeżeli nie mam publicznego adresu IP?
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 615
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brak publicznego IP i VPN

Post autor: SnejX »

QuickConnect albo DDNS powinny pomóc
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Brak publicznego IP i VPN

Post autor: Zoltar »

@SnejX A czy do DDNS nie jest potrzebny publiczny IP? Wydaje mi się że DDNS rozwiązuje problem braku stałego IP (czyli mamy zmienne) ale jednak publiczny jest potrzebny. Nie jestem fachowcem więc mogę się mylić
QuickConnect pomoże w przypadku braku publicznego IP ale to nie jest VPN
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Brak publicznego IP i VPN

Post autor: stanley99 »

Oczywiście, że DDNS załatwi tylko problem zmiennego publicznego adresu IP. Ale nie sprawi, że IP prywatny stanie się publicznym ;) Quickconnenct sprawdzi się tylko dla niektórych usług Synology, np. dostępu do DSM czy multimediów znajdujących na serwerze, np. pozwoli posłuchać audio, obejrzeć filmy czy fotki. Pozwoli też na dostęp do plików, lecz tylko na zasadzie przejrzeć zawartość folderów, odebrać lub przesłać pliki. W QC nie można np. zamapować dysków i pracować na plikach bezpośrednio jak w VPN. Nie można też jak w VPN uzyskać dostępu do innych urządzeń w LAN.

Kilkakrotnie było tu wspominane o TailScale, ale ja tego nie ćwiczyłem.


DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Brak publicznego IP i VPN

Post autor: michau »

grzegorzu78 pisze: śr sty 31, 2024 9:44 am Jest jakiś sposób na połączenie się z zew. poprzez VPN do serwera Synology jeżeli nie mam publicznego adresu IP?
Nie ma.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ