VPN Plus, klient SSL VPN - logowanie bez przegladarki?

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

VPN Plus, klient SSL VPN - logowanie bez przegladarki?

Post autor: stanley99 »

Witam

Już daaaawno miałem się zapytać: czy jest jakiś sposób na zalogowanie do synologowego VPN z komputera bez odpalania przeglądarki?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2024 11:26 am przez stanley99, łącznie zmieniany 1 raz.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: VPN Plus - logowanie bez przegladarki?

Post autor: michau »

Chcesz się logować do sieci przy pomocy VPN czy do aplikacji VPN aby nią zarządzać ?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VPN Plus - logowanie bez przegladarki?

Post autor: stanley99 »

Chcę się automatycznie logować z klienta do serwera/sieci. Takie coś można zrobić w OpenVPN. Próbowałem szukać w poradnikach Synology ale nic nie znalazłem prócz standardowego logowania z przeglądarki.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: VPN Plus - logowanie bez przegladarki?

Post autor: michau »

Nie miałem okazji używać VPN Plus od Synology. Przez myśl mi nieprzeszło nawet to, że można się łączyć przez przeglądarkę a nie przy pomocy klienta.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

VPN Plus - logowanie bez przegladarki?

Post autor: look12 »

stanley99 pisze:Chcę się automatycznie logować z klienta do serwera/sieci. Takie coś można zrobić w OpenVPN. Próbowałem szukać w poradnikach Synology ale nic nie znalazłem prócz standardowego logowania z przeglądarki.
Do PC nie ma takiego softu (doprecyzowując dotyczy usług VPN Synology na serwerze VPN Plus). Taki klient jest na mobilki, miałem okazje dość już dawno temu używać z iOS - moja ocena negatywna tzn. spełnia swoją rolę, przy okazji drenując baterię, zdarzało się też podwieszenie komunikacji.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: VPN Plus - logowanie bez przegladarki?

Post autor: michau »

Pozostaje używanie OpenVPN :)
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VPN Plus - logowanie bez przegladarki?

Post autor: stanley99 »

michau pisze: czw lut 08, 2024 1:24 pm Nie miałem okazji używać VPN Plus od Synology. Przez myśl mi nieprzeszło nawet to, że można się łączyć przez przeglądarkę a nie przy pomocy klienta.
To niezupełnie tak. Klient synologowego (SSL) VPN jest zainstalowany na kompie (bodaj przy pierwszym logowaniu z przegladarki do serwera, już dokładnie nie pamiętam), w połączeniach sieciowych widać odpowiedni adapter, analogicznie jak dla OpenVPN (mowa o Windows). Po nawiązaniu połączenia, klient dostaje IP z odpowiedniej puli, można się zdalnie łączyć z urządzeniami w sieci LAN serwera, mapować zasoby, itd., itp. - czyli korzystać ze wszelkich "dobrodziejstw" połączenia VPN. Jednak żeby w ogóle się zalogować, trzeba odpalić przegladarkę i połączyć się z (odpowiednim) adresem serwera. Wówczas na kompie jest aktywowany klient(adapter sieciowy, itd.). Coś jak OpenVPN GUI w OpenVPN, tylko właśnie trzeba odpalić przeglądarkę. OpenVPN można skonfigurować, by łączył się z serwerem automatycznie po wlączeniu kompa, nawet bez interakcji użytkownika (robiłem to dosyć dawno, nie pamiętam szczegółów, ale zdaje się trzeba było uruchomić odpowiedni proces w usługach Windy). Chciałem czegoś podobnego dla klienta VPN Plus.
look12 pisze: czw lut 08, 2024 1:54 pm (doprecyzowując dotyczy usług VPN Synology na serwerze VPN Plus).
Zgadza się - nie bez powodu użyłem terminu "VPN Plus" w tytule topicu ;-) Oraz umieściłem temat w dziale SRM, czyli systemów dla routerów Synology. Doprecyzowując chodzi o RT2600ac. Zresztą zdaje się NAS-ach VPN Plus nie występuje.

Taki klient jest na mobilki, miałem okazje dość już dawno temu używać z iOS - moja ocena negatywna tzn. spełnia swoją rolę, przy okazji drenując baterię, zdarzało się też podwieszenie komunikacji.
Mam zainstalowany na Androidzie. Korzystam sporadycznie, trudno mi się zatem wypowiedzieć na temat drenowania baterii. Kłopotów z komunikacją nie zauważyłem.

[EDIT]
Przez myśl mi nieprzeszło nawet to, że można się łączyć przez przeglądarkę a nie przy pomocy klienta.
Jako ciekawostka, oraz jeszcze doprecyzowując: w skład VPN Plus wchodzi także WebVPN. Można wówczas za pomocą samej przegladarki, bez instalowania żadnego klienta przegladąć strony, do których mamy zablokowany dostęp, np. na kompie w pracy. Jednak wówczas oczywiście musimy mieć możliwość połączenia ze stroną swojego serwera WebVPN ;-)
Mnie jednak chodziło o "normalnego" klienta SSL VPN. Poprawiłem tytuł topicu.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: VPN Plus, klient SSL VPN - logowanie bez przegladarki?

Post autor: BWaliszewski »

Ja się trochę podepnę pod temat... klient VPN od Synology bardzo by się przydał. Logowanie przez przeglądarkę jest ok ale ma trochę ograniczeń.

Może kiedyś... :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ