Zdublowane urządzenie

ODPOWIEDZ
Webby
Amator
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 25, 2022 9:01 pm

Zdublowane urządzenie

Post autor: Webby »

Ostatnio zrobiłem testowe przywracanie kopii komputera A na komputerze B.
Wszystko ładnie poszło, testowy komputer B uruchomił się, ale w momencie uruchamiania systemu był podłaczony do sieci.
Okazało teraz się, że NAS zrobił sobie zdublowane zadanie i teraz w ABfB widnieją takie same, identyczne zadania kopii różniace się tylko numerem IP w sieci lokalnej.

Czy to mogło mieć wpływ na oryginalne zadanie kopii?

Nie wiem, czy to wiązać ze sobą, ale po tych zabiegach NAS nie obudził mi komputera A wieczorem (poleceniem synonet --wake), by pobrać z niego kopię.


aktualizacja 12.48:
pod pozycją: "windows" znajdują sie 2 identyczne urządzenia KSIEG (róznią tylko numerem IP) z identyczą nazwą zadania kopia--KSIEGOWOSC

a po kliknieciu w ich zadanie kopia--KSIEGOWOSC jestem odsyłany do szczegółów, gdzie widać, że te zadania mają inny katalog

oryginalny ma nazwę: PC-KSIEG--kopia--Default
oraz lokalizację: //ActiveBackupforBusiness/ActiveBackupData/PC--KSIEG--kopia-Default

zdublowany ma nazwę: PC-KSIEG--kopia--KSIEGOWOSC
oraz lokalizację: //ActiveBackupforBusiness/ActiveBackupData/PC--KSIEG--kopia--KSIEGOWOSC

widać, że w tych katalogach jest to samo(nazwy katalogów mają daty wcześniejszego tworzenia kopii, ale w dublowanym daty utworzenia katalogów i wewnątrz plików są w momencie, gdy testowy komputer nawiązał połaczenie z siecią i NASem...i jak gdyby zrobił sobie w tym momencie kopie wszystkiego..

Później, w tym samym dniu zaktualizowałem DSM do wersji DSM 7.2.1-69057 Update 2

I czy normalnie mogę usunąć te zdublowane zadanie kopii?
Przy próbie usunięcia pojawia sie komunikat, że zarchiwizowane dane nie będą przechowywane po usunięciu.
Czy usunięcie zdublowanego zadania usunie zarchiwizowane kopie też tego pierwszego, właściwego zadania??

Pozdrawiam
DS220+
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Zdublowane urządzenie

Post autor: Przemuss »

Czy przypadkiem ona komputery nie miały takiej samej nazwy chociaż dla jednej kopii?
ABfB identyfikuje komputery po nazwie.

Z opisu wynika że tak.
Miałem tak samo jak przeniosłem dysk z komputera A do B. System wstał jakby nigdy niż, zmieniłem nazwę komputera a w ABfB pojawił się duplikat zadania. Włącznie z kopiami systemu.
Usunąłem zbędny ten stary, a nowy pozostał.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ