WOL - jaki soft polecacie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wotik
Amator
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 25, 2016 9:28 am
Lokalizacja: Vloscovia

WOL - jaki soft polecacie?

Post autor: wotik »

Witam

Jaki polecicie soft do uruchamiania DS220+ poprzez funkcję WOL? Próbowałem kilku rozwiązań ale albo nie działają w ogóle, albo pierwsze użycie (uruchomienie poprzez WOL) jest ok, a kolejne kończą się już niepowodzeniem...
pozdrawiam
Wojtek

DS118 | 1GB RAM | 1x 2TB WD RED WD20EFRX
DS214+ | 1GB RAM | 2x 2TB WD RED WD20EFRX | RAID1
DS216+ | 8GB RAM | 2x 14TB WD ULTRASTAR DC HC530 | SHR
DS220+ | 2GB RAM | 2x 8TB WD GOLD WD8004FRYZ | RAID1
DS1520+ | 8GB RAM | 4x 14TB WD ULTRASTAR DC HC530 | SHR
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: WOL - jaki soft polecacie?

Post autor: stanley99 »

Kiedyś odpalałem Synka przez DS finder (tylko w sieci lokalnej) lub apkę Synology pod Windows (nie pamiętam nazwy, teraz jestem z dala od domowego kompa).
Obecnie uruchamiam NAS przez opcję WOL na routerze Synology, apka DS Router albo logując się na router przez przeglądarkę. Działa 100/100, z dowolnego miejsca internetu ;-) O ile mi wiadomo funkcję WOL posiadają nieco bardziej "wypasione" routery także innych firm.

Aha - w przypadku chwilowego zaniku zasilania Synka funkcja WOL przestaje działać. Mam na myśli sytuację, kiedy NAS jest wyłączony, a w międzyczasie wystąpi przerwa w zasilaniu. Wówczas przez WOL się nie podniesie, trzeba włączyć fizycznym przyciskiem. Podobnie jest w przypadku komputerów.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ