DS218+ wybór zasilacza awaryjnego UPS

ODPOWIEDZ
GrzesiekB
Amator
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 10:10 am

DS218+ wybór zasilacza awaryjnego UPS

Post autor: GrzesiekB »

Witam,
proszę o radę odnośnie wyboru zasilacza awaryjnego do DS218+. Miałem APC Back-UPS RS 550VA (BR550GI) ale właśnie padł po niecałych trzech latach i tego modelu już nie chcę.
Wstępnie wybrałem APC Smart UPS 750VA. Czy macie jakieś doświadczenia z tym upsem? Nie ma go na stronie synology na liście zgodności ale to chyba nie jest problem i powinien być widoczny w systemie DSM? Zależy mi na tym, żeby NAS wykrywał brak zasilania głównego i przechodził w tryb bezpieczny.
Ewentualnie proszę o inne, tańsze propozycje. Z tego zasilacza zasilany będzie tylko NAS i switch ethernet. Nie zależy mi np. na wymianie baterii na pracującym zasilaczu czy długim podtrzymywaniu (wystarczy kilkanaście minut), za to chciałbym aby były porządne parametry elektryczne zasilacza i współpraca z DSM. No i żeby nie było problemu przy wymianie baterii (dostępność oryginałów i zamienników).

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Jednak jest na liście synology jako "Vendor Recommended", jakoś to przeoczyłem. Tylko czy jest wart tych pieniędzy...
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS218+ wybór zasilacza awaryjnego UPS

Post autor: Przemuss »

Mam ten model i używam do synków od lat. Działa bez problemu. W środku są 2 standardowe akumulatory 12v 9Ah.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
GrzesiekB
Amator
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 10:10 am

Re: DS218+ wybór zasilacza awaryjnego UPS

Post autor: GrzesiekB »

Dziękuję za opinię. Zamówiłem tego smarta, NAS jest serwerem plików w biurze więc nie ma co przesadzać z oszczędzaniem.
ODPOWIEDZ