SSL VPN - klient (Win 10) nie może się połączyć

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

SSL VPN - klient (Win 10) nie może się połączyć

Post autor: stanley99 »

Witam

Wspominałem w TYM wątku, tu rozwinę:
Niedawno uruchomiłem na RT2600ac Synology SSL VPN, na kompie stacjonarnym (Win 10) zainstalowałem klienta, ruszył i nawiązał połączenie z serwerem od pierwszego strzału. Podobnie nie było problemu z klientem na smartfonie (Android).
Zainstalowałem klienta SSL VPN na następnym kompie, laptopie (Win 10). Połączenie w przeglądarce z portalem VPN plus bez problemu, ale z samym serwerem już nie. Chwilę myśli, myśli, a po chwili komunikat: "Połączenie nie powiodło się. Wyłącz IPv6 w tym urządzeniu i spróbuj ponownie". Wyłączyłem IPv6 na karcie "VPN-VPN Client", a potem na wszystkich - bez rezultatu. Odinstalowałem/zainstalowałem klienta, restartowałem lapka, wszystko bez skutku.
Jakieś jeszcze pomysły?
SSL VPN error.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

SSL VPN - klient (Win 10) nie może się połączyć

Post autor: look12 »

Sprawdź, czy na kompie masz włączoną obsługę TLS 1.3.
https://answers.microsoft.com/en-us/wi ... a47b61cc77
Ostatnio zmieniony sob paź 29, 2022 6:25 pm przez look12, łącznie zmieniany 1 raz.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 433
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: SSL VPN - klient (Win 10) nie może się połączyć

Post autor: stanley99 »

Witam,
Qrczę ruszyło :-)
Nie wiem, czy to zasługa kombinowania TLS 1.3, bo początkowo nie zadziałało (próbowałem też zaznaczać/odznaczać inne "TLS-y"). W pewnym momencie walki dostałem nawet komunikat, że moje konto nie ma praw do zalogowania się na moim własnym prywatnym osobistym routerze (???) ;-) Okazało się, że w zaporze sieciowej adres IP laptopa został dodany do blokowanych. Swoją drogą komunikat trochę mylący, myślałem, że połączenia z czarnej listy są po prostu odrzucane. Były też restarty routera, laptopa.
W tej chwili TLS 1.3 mam odhaczony, a mimo wszystko klient SSL VPN łączy się. Tak czy siak jest OK - dzięki.

P.S. W zaawansowanych ustawieniach internetowych Win10 wygląda to tak:
Win10 TLS.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ