ABfB - przeniesienie

ODPOWIEDZ
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 449
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

ABfB - przeniesienie

Post autor: pdz »

Witam

Zrobiłem przeniesienie ABfB z jednego NAS na drugi zgodnie z instrukcją :
https://kb.synology.com/pl-pl/DSM/tutor ... nchor_id10

Podłączyłem folder nad docelowym NAS (relink), jednak dostałem taki komunikat :
The credentials will not be restored during the relink process. Please reset your credentials after the process completes to start the backup task succesfully. For PCs and physical server proceed with the backup and restoration process, the user account settings and the ip address of the source DSM must be the same as those of the DSM where shared folder is located.

Dodatkowo zrobiłem na źródłowym i odtworzyłem na docelowym backup , konta użytkowników, uprawnienia itp.
Źródłowy NAS to słabszy model, zostanie jako zapas, docelowy dostał ten sam adres IP, nazwę itp.
Efekt :
W ABfB widzę backupy , widzę ile zajmują , mogę odtworzyć wybrane wersje z konkretnych dat ale ... komputery nie komunikują się z nowym NAS a tym samym nie mogę zrobić kopii.
Pewnie skończy się na tym, że będę musiał podejść do kompów i przeklepać login/hasło/ip

Przeniosłem takze pomiędzy tymi samymi NASami VM Windows 2019 z WSUS , nie było problemu , komputery komunikują się i jest ok.

Co może być powodem ?
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
ODPOWIEDZ