Re: serwer FTP

do FTP (pasywnego) to nie trzeba jeszcze przekierować wysokich portów? Ja mam je przekierowane i działa bez problemów.
Domyślne porty to: 55536-55735
FTPS i SFTP tez mam przekierowane i tez mi działają dobrze.

BTW. Zwykłego FTP to bym nawet nie włączał tylko od razu szyfrowany.

Do FTPS potrzebny jest przekierowany port 21 - i tak masz (wg obrazka) . Włącz obsługę FTPS na Synology i spróbuj połączenia tym sposobem.
Możesz też włączyć SFTP ale wtedy musisz przekierować port 22.

@psmanek czyli jak dobrze zrozumiałem to miałem zrobić dwa przekierowania, pierwsze to dla 5000 i na ip lokalny synology a drugi to dla 5001 i to samo, na ip lokalny.
Później po wpisaniu mojej nazwy ddns powinna otworzyć się strona logowania do synology? Tak się jednak nie stało. Pewnie problemem jest tu orange.

@SnejX także próbowałem zrobić to co piszesz, nic nie dało. FTP miał być na test czy router i orange pozwalaja na polaczenie z zewnatrz. Pózniej miała być oczywiście konfiguracja szyfrowana. Ciągle nic z tego. Chyba na razie temat odpuszczę, powoli pojawia się u mnie możliwość podpięcia do światłowodu więc bym zrezygnował z LTE orange i przeszedł na światło i lokalnego dostawcę, co być może wyeliminuje mi występujące problemy z brakiem możliwości konfiguracji np przekierowania portów, usług VPN itd.

To raczej nie jest problem z Orange - zarówno w Orange LTE jak i w Plus LTE, po wykupieniu co najmniej IP dynamicznego (nazywa się to chyba pakiet VPN) dostęp zarówno po IP jak i prościej po DDNS działa.
A uruchomiłeś na routerze profil internetowy VPN dedykowany do zmiennego IP ? Jeśli nie, to nie uzyskasz dostępu do sieci z zewnątrz.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac

@R70 masz na myśli profil odnośnie ustawień apn? Jeżeli tak to tak, zmieniałem to zgodnie z danymi na stronie orange

"Usługa dostępna jest w dwóch wariantach:
1. Z dynamicznym adresem IP w ramach połączeń z APN „vpn” - VPN
2. Ze stałym adresem IP w ramach połączeń z APN „vpn.static.pl”
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.