Kamery dla Surveillance Station

Fryta87
Amator
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 11, 2015 3:09 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

Kamery dla Surveillance Station

Post autor: Fryta87 »

WILU pisze:
Fryta87 pisze:Wilu a czy mógłbyś w wolnej chwili odnieść się do testu z https://www.youtube.com/watch?v=lHI5CBPyQio
W moim odczuciu przy słabym naświetleniu często widać, że obraz nie jest ostry, zwłaszcza na poruszającym się obiekcie (zwłaszcza kontury).
oglądnąłem na szybko bez dźwięku - mógłbyś wskazać o który fragment nagrania chodzi?
Być może to zła jakość połączenia albo tak przygotowany filmik ale n w czasie 1:25-29 filmik na ekranie 2 razy mu sie zatrzymał/przeskoczył na chwilę
Tak samo 0:10-15s jego ręce są dość niewyraźne natomiast możliwe że to przez sztuczne światło obraz nie jest doskonały...
Fakt jest to w jakiś sposób budżetowa kamera więc też nie ma szaleństw.


Natomiast tak odbiegając od tematu(interesuje mnie subiektywna ocena), to czy po napisaniu recenzji byłbyś skłonny zakupić kolejne takie same kamery by zainstalować w innych miejscach w domu czy jednak wybrał byś jakiś inny model?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: WILU »

Fryta87 pisze: Być może to zła jakość połączenia albo tak przygotowany filmik ale n w czasie 1:25-29 filmik na ekranie 2 razy mu sie zatrzymał/przeskoczył na chwilę
Tak samo 0:10-15s jego ręce są dość niewyraźne natomiast możliwe że to przez sztuczne światło obraz nie jest doskonały...
Fakt jest to w jakiś sposób budżetowa kamera więc też nie ma szaleństw.
tu jeszcze dochodzi jedna kwestia - prawdopodobna kompresja materiału wideo na potrzeby youtube. co do tych rąk niewyraźnych - przy szybkich ruchach a małym bitrate mogą być tego przekłamania. z tego co widzę na wideo to gościu zdaje się testuje kamerkę z ustawionym bitrate na 1M a jest możliwość ustawienia wyższych wartości - 2M i 4M...
Fryta87 pisze: Natomiast tak odbiegając od tematu(interesuje mnie subiektywna ocena), to czy po napisaniu recenzji byłbyś skłonny zakupić kolejne takie same kamery by zainstalować w innych miejscach w domu czy jednak wybrał byś jakiś inny model?
myślę że bym wybrał. tak naprawdę to osobiście nie ma się do czego doczepić w tej kamerce: jest dobrze wykonana, świetnie współpracuje z Surveillance Station (nie trzeba kombinować z ustawieniami jak przy niektórej chińszczyźnie), obraz na potrzeby domowego monitoringu ma satysfakcjonującą mnie jakość.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: Zoltar »

@WILU,
Pisałeś, że zdecydujesz się na kolejne kamery Foscama i że będą to m.in. zewnętrzne. Też o tym myślę. Masz może już na oku jakieś konkretne modele zewnętrzne Foscama?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: WILU »

myślę nad tymi:
http://www.foscam.pl/p100,kamera-ip-fos ... 1080p.html

jest jeszcze wersja z wifi, ale ja akurat mam wyprowadzone kable lan na zewnątrz i będę kamery zasilał przez POE (a ta akutrat ma wsparcie dla POE) więc wifi jest mi niepotrzebne.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: Zoltar »

Też o niej myślałem albo o tej wersji WiFi bo ja kabli nie mam wyprowadzonych ale zaniepokoiły mnie parametry temperatury w jakiej może pracować - niby kamera zewnętrzna a może pracować tylko do 0 stopni Celsjusza
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: WILU »

z tą temperaturą coś tam mają namieszane w opisie bo na anglojęzycznej stronie widnieje
Operating Temperature -10°C~ 60°C (14°F ~ 140°F)
już lepiej, chociaż i tak te -10 trochę mało się wydaje (ale patrząc na ostatnie zimy to w okolicach -10 było tych dni tyle że na palcach jednej ręki bym zliczył).
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: WILU »

małe uzupełnienie, tamte wartości temperatur dotyczyły wersji bez wifi
te są dla wersji wifi:
Operate temper -20℃~60℃(-4℉~140℉)
dziwna sprawa - różnica między nimi to moduł wifi a ta ma większą rozpiętość temperatur...
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: Przemuss »

@WILU jest ok. Przy zewnętrznym zastosowaniu obudowa kamery powinna być podgrzewana gdy temp spadnie poniżej x stopni. A latem natomiast chłodzona bo gdy słońce będzie operować po takiej kamerze temp wewnątrz bez problemu przekroczy 60 stopni.
Mam stare analogowe kamery w pracy i w jednej jak padła grzałka to działy się cyrki z obrazem.
http://www.dipol.com.pl/obudowy_kamer_bib21_10.htm
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: WILU »

Przemuss pisze:@WILU jest ok.
no dobra, tylko jak wyjaśnić różnicę 10 stopni pomiędzy wersją z wifi a tą bez? :twisted:
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kamery dla Surveillance Station

Post autor: Zoltar »

@WILU a tą widziałeś http://www.foscam.pl/p99,kamera-ip-fosc ... ebrna.html ?
Tu już masz -30 stopni temperatura pracy ale co dziwne dla przechowywania już tylko -10 :)
ODPOWIEDZ