Re: Zmiana RAID 0 na RAID 5 i przeniesienie danych

psmanek JESTEŚ WIELKI! zrobiłem jak pisałeś w ostanim poście i udało się. NAS zaktualizował wersję DSM i zachował wszystkie dane. Wybacz, że zwątpiłem :) Teraz przechodzę do drugiego etapu. Włożyłem nowe dyski i będę tworzył wolumen do skopiowania danych. myślę, że dam radę kierując się Twoimi instrukcjami. Działam i odezwę się po zakończeniu akcji.
Jeszcze raz dzięki i pozdrowienia :)

niestety znów mam pod górę.
włożyłem nowy dysk w kieszeń i spróbowałem go sformatować pod windowsem, ale niestety taki komunikat.
poszukałem trochę w necie i jest z tym duży problem. to chyba kwestia zabezpieczenia hasłem. Fakt, że instalując system DSM na nim ustanowiłem hasło admina, ale czy to może go blokować przed formatem?
Szukam dalej, może coś znajdę. Ale będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wybaczcie długi czas odpowiedzi, ale trochę to trwało. przede wszystkim sprawdzanie parzystości dysków trwało ponad 2 doby. potem przekładanie dysków formaty, potem pokazało, że mam błąd nowego dysku.itp. trochę zajęło, ale udało się opanować.
chciałem podziękować psmanek. Bez Twojej pomocy nie udałoby się tego ogarnąć i na pewno straciłbym dane. 100 razy dzięki i polecam innym rady kolegi :)