Re: Mac regularnie traci połączenie z synology ...

Dziś po wybudzeniu maca ciągle to samo.
Problem dalej nie rozwiązany - prób z siecią jeszcze nie wykonywałem bo nie mam zastępczego sprzętu.
Przełączam teraz wszystko tylko na 5ghz i zobaczymy...

Gdy nie ma połączenia z serwerem w finderze to w dsm w monitorze zasobów też jest cisza i brak połączeń, tak jakby mac nie "pukał" do synology

W finderze brak połączenia z serwerem i nie można nawet kliknąć "połącz jako" bo od razu wyskakuje "błąd połączenia"
Ręczne wymuszenie wejścia przez afp w menu finder "połącz z serwerem" otwiera poprawnie zawartość folderów sieciowych i pewnym obejściem jest zadokowanie ich na pulpicie w celu ponownego dostępu do danego folderu. Jednak wystarczy tylko raz kliknąć na serwer, z którym nie ma połączenia w finderze w "miejsca" i wszystkie podlinkowane foldery sieciowe znikają do momentu restartu bądź wykonania ponownej czynności "menu finder "połącz z serwerem" przez afp

Wszystko wskazuje na to że w osx coś dzieje się z poprawną obsługą SMB na synology.
Może tutaj ktoś ma jakieś sugestie co do wersji SMB, którą należy uruchomić w DSM.

Czy ktoś z "Oficjeli z Synology" zagląda czasem na forum ?
Jak widać problem pojawia się też u innych userów i nie jest jednostkowy.
Aż nie mogę uwierzyć że może występować taka inkompatybilność pomiędzy osx/dsm
W domu lub w labie to jest jeszcze do zaakceptowania ale w środowisku biznesowym już nie.
skromny użytkownik i integrator rozwiązań Synology / Synology Surveillance Station