Re: NAS Synology do domowego zastosowania +-1200-1300zł

mAsHER pisze:
Zoltar pisze:
śr mar 25, 2020 9:09 am
@mAsHER To nie to forum, jesteś na oficjalnym forum Synology a nie QNAP
Ale chyba temat konkurencji to nie jest jakieś tabu? Chyba można porozmawiać o zaletach i wadach każdego z tych rozwiązań :) po to chyba też tutaj jesteśmy :)
Wydaje mi się że tu nie chodzi o jakieś tabu czy coś innego. Po prostu są to logiczne zasady - nikt nie chce aby na jego forum pisać o zaletach konkurencji. To jest forum do dyskutowania i wymianie doświadczeń dotyczących Synology a nie innych NASów, tak właśnie mówi regulamin. Jesteś tu nowy więc wolałem Ci o tym napisać bo odniosłem wrażenie po Twoim pytaniu że pomyliłeś fora.

Re: NAS Synology do domowego zastosowania +-1200-1300zł

A ja uważam, że do pewnego stopnia można pisać porównania do konkurencji.
Chciałbym wiedzieć, że konkurencja pewne zagadnienia rozwiązała tak czy inaczej (lepiej? gorzej?) i bardziej by mi pomogły w moich zastosowaniach.
Wtedy można zgłaszać do Synology propozycje rozwoju.

Ale tak jak to zostało napisane wcześniej, po kilku wypowiedziach zaczyna się klasyczne obrzucanie błotem i obelgami.

NAS Synology do domowego zastosowania +-1200-1300zł

SnejX pisze:A ja uważam, że do pewnego stopnia można pisać porównania do konkurencji.
Chciałbym wiedzieć, że konkurencja pewne zagadnienia rozwiązała tak czy inaczej (lepiej? gorzej?) i bardziej by mi pomogły w moich zastosowaniach.
Wtedy można zgłaszać do Synology propozycje rozwoju.
Tak sobie myślę, że ani qnap, ani Synology nie potrzebują zgłoszeń z Polski dotyczących rozwoju swoich produktów, które wynikają z ich wzajemnego porównania (nie mam absolutnie na myśli ignorowania naszego rynku). Siedziby obu firm na Tajwanie dzieli odległość niecałych 30 km obwodnicą w Tajpej. Gdyby poszukać głębiej może się okazać, że to podobna historia jak Puma i Adidas.
DS916+ / 6.2.2-24922 /
DS112+ / 6.2.2-24922 /
RT1900ac / SRM 1.2.3-8017 /