DS Video na Samsung Tizen

Cześć nie wiem czy tylko u mnie ale:
na TV Samsung Q60 zainstalowałem najnowszą wersję DS Video ( 10.7-081 ). Pomimo tego, że opis aplikacji w samsung app jest po polsku to sama aplikacja po zainstalowaniu jest w języku Angielskim. Dodatkowo nie odtwarza wszystkich formatów video. Mam porównanie z moim drugim starszym TV Samsunga, gdzie jest Smart TV i tam nie ma problemu ani z językiem ani z odtwarzaniem różnych formatów video.
Czy ktoś ma na to receptę?
Pozdr.

Re: DS Video na Samsung Tizen

Tak z ciekawości, nie mam i nigdy nie miałem Samsunga. Czy te filmy, których DS Video nie chce odtwarzać łączy jakiś wspólny mianownik, np. taki sam kodek? Próbowałeś porównywać? Kolejna sprawa: jak się zachowują przy próbie odtwarzania przez DLNA oraz bezpośrednio z portu USB? (domniemywam, że ten Samsung ma takie możliwości?...)

EDIT: i jeszcze jedno z ciekawości, tak trochę OT. Jak to jest: ten starszy Samsung jest "Smart tv", a ten nowszy z Tizenem już nie?
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.