Hyper Backup - logika działania

ODPOWIEDZ
majkel02
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 20, 2018 9:36 am

Hyper Backup - logika działania

Post autor: majkel02 »

Hej

Mam skonfigurowaną kopię najważniejszych folderów na DS 916+ (najnowszy dostępny SOFT) lokalnie na dysku DSM, oraz zewnętrznie po USB.
Kopia po USB jest bez zarzutu, natomiast kopia lokalna działa w dziwny sposób. Pliki które są zmieniane pod kątem zawartości (np. docx lub pdf) nie są aktualizowane w kopii, ale kopia zawiera pliki nowo dodane do folderów.

Poniżej screen z ustawień Obrazek Edit:
Sory za duble, forum miało zwiechę.
Przemuss
Godfather
Posty: 1319
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Hyper Backup - logika działania

Post autor: Przemuss »

Też mam włączony kopie zapasowe (na drugiego synka) i jest wszystko dobrze. Już odzyskiwałem dokumenty wielokrotnie z przed kilku dni. I nie było żadnych problemów.
Nawet przed chwilą odzyskałem dokument z przed mian które to wykonałem 10 grudnia. I wszystko jest poprawnie.

ps. Moim zdaniem masz ustawionych bardzo mało wersji. Dane w kopii zapasowej nie ważą x5. Hyper backup został dobrze opracowany. Nie robi kopii osobno jak to przy klasycznej kopii zapasowej. Za każdym razem analizuje co się zmieniło i dopiero to dopisuje do nowej wersji. Co ciekawe chcąc wykonać kopię zapasową na osobny nośnik wystarczy skopiować plik *.hbk. Co wykonuję co miesiąc. W efekcie razie problemów mam pełną roczną kopią wraz z wersjonowaniem.

U siebie mam ustawionych 70 wersji "Smart Recycle" z czego kopia jest wykonywana raz dziennie. Można powiedzieć że niebawem będę miał rok zabezpieczony.
Ogólnie dane zajmują 418GB. Kopia zapasowa z 6 miesięcznym wersjonowaniem (ostatnia z 28 czerwca) zajmuje 358GB.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ

Wróć do „Active Backup for Business / Hyper Backup / BeeDrive”