Re: Jakaś aplikacja lub proces non stop zapisuje na dysku - jak ją namierzyć?

Cóż, w Resource Managerze pokazane są tylko ogólnie MB/s, bez podziału na to próry proces ile zapisuje (załączam zrzut ekranu). Moje dalsze dochodzenie pokazało (a właściwie nalezałoby napisac - nie pokazało :-) ):
- proces zapisu jest stały, kilka MB/s non stop
- jak widać na zrzucie, na sieci nic się nie dzieje, więc te masowe zapisy nie są generowane z zewnątrz
- w raporcie użycia dysku „Ostatnio zmodyfikowane pliki” są z 3 (trzech) dni temu...
- liczba plików i miejsca na dysku, sprawdzana po godzinie jest wciąż taka sama pomimo trwającego nieustannie procesu zapisu
- na liście procesów widzę tylko użycie procesora/pamięci, w każdym razie pokazuje to, że tylko kilka procesów jest aktywnych, zużywając mniej niż 1% każdy (syno-cloud-clientd i syno.finder.fil są najbardziej aktywne w tym zestawie - czy coś to coś podpowiada?)
- wstrzymałem indeksowanie w moim Synology (czy istnieje sposób, aby całkowicie je wyłączyć? - ostro zajmuje system i to bezustannie, nawet jak nic się nie dzieje z NAS-em, do tego baza danych zindeksowanych zasobów rośnie strasznie)
Nawiasem mówiąc - zacząłem moje dochodzenie, widząc, że mój NAS nigdy nie zasypia, choć ustawiłem usypianie dysku, aby oszczędzać energię. Pomóżcie mi więc ocalić planetę, nie marnując energii :)
P.S.
Mój model to DS116, nie mam kamer ani jakichkolwiek innych dodatków, jeden dysk 1 TB, zapełniony mniej niż w połowie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Re: Jakaś aplikacja lub proces non stop zapisuje na dysku - jak ją namierzyć?

Tak jak napisałem wyżej "wstrzymałem indeksowanie w moim Synology" - jest spauzowane, ponadto wyłaczone ptaszki w folderach objętych indeksowaniem (są to foldery z Drive - nie da ich się usunac z indeksowania, można tylko odptaszkować - niemniej, indeksowanie jako takie jest spauzowane.
Ponadto tak jak tez napisałem „Ostatnio zmodyfikowane pliki” są z 3 (trzech) dni temu, w zasadzie od tygodni wrzucam tam góra kilka plików, małych, dziennie, więc nie ma tam nic do roboty.