Re: Wifi stick

Najlepiej będzie jak kupisz i przetestujesz. Nie ma już wsparcia dla urządzeń na USB. Dziś Ci polecimy coś co działa, a jutro przestanie działać i co wtedy? Może się tak zdarzyć, że wraz z aktualizacją wifi stick przestanie działać.

Re: Karta USB WiFi do DS218+

kradam pisze:
czw wrz 12, 2019 8:40 am
Czy możecie polecić Wifi stick działający z DS110j?
Polecam samemu od czegoś zacząć bo tak jak już zostało napisane może się okazać że coś dzisiaj działa a jutro już nie.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | 6 GB RAM | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 RAID 5

Hej
mam TP-Linka TL-WN722N z zew. anteną i DS218+
mogę ci to sprawdzić, choć w kontekście pytania "najszybsza możliwa" to się trochę mija z celem bo ta karta ma tylko 150 Mbit.

UPDATE
w pracy powinienem mieć jeszcze TL-WN821N (jeśli mnie pamięć nie myli), dużo szybsza nie jest bo 300 Mbit
Daj znać czy takie opcje cię interesują to w weekend się tym pobawię.
Ostatnio zmieniony czw wrz 12, 2019 8:01 pm przez SnejX, łącznie zmieniany 1 raz.

SnejX pisze:
czw wrz 12, 2019 5:31 pm
w pracy powinienem mieć jeszcze TL-WN821N (jeśli mnie pamięć nie myli), dużo szybsza nie jest bo 300 Mbit
Daj znać czy takie opcje cię interesują to w weekend się tym pobawię.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdził.

Hej, przepraszam, że dopiero teraz ale czasu brakuje.
A wiec test wyglądał następująco.
Komputer połączony kablem do routera Asus RT-AC66U_B1 port 1Gb/s.. NAS Synology DS218+ z kartą wifi TP-Link WN821N. połączony do MR2200ac w paśmie 2,4GHz.
Połączenie wifi skonfigurowane jak poniżej:
1.PNG
Kopiowanie Total Commanderem pliku 4GB:
z komputera => NAS - ok 3,5-4 MB/s (szło tak wolno że nie czekałem do końca)
z NAS => komputer - średnio ok 2-2,5 MB/s (również nie czekałem do końca)

Ogólnie jakoś dziwnie niskie te transfery. Jak masz pomysł na inny test to pisz.

Ogólne wrażenia......tragedia. Na co dzień mam go na kabelku 1Gb/s i jest dla mnie idealnie a po wifi strona logowania ładuje się "wieki". Może lepsza karta wifi zmieniła by wyniki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dzięki. Przy 2,5MB/s to filmy w lepszej rozdzielczości będą się ciąć. Wąskie gardło jest raczej poza samym Wifi, gdzieś na połączeniu NAS-Stick.
Ostatnio zmieniony czw wrz 19, 2019 2:34 pm przez kradam, łącznie zmieniany 1 raz.