Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Na jakim sprzęcie to testowałeś?
Osobiście mam pocztę postawioną jako backup (jedno konto na które wpadają kopie wszystkie wiadomości do i z firmy) na synku DS1513+. Niestety ale w żaden sposób nie mogę potwierdzić tego co napisałeś "szybkie wyszukiwanie". U mnie przeszukanie treści w 100k wiadomości graniczy z cudem. Poradziłem sobie ciapiąc poxztte na wydziały czy osoby.
Pewnie to wina słabego procka. Ale żeby aż tak...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

Re: MailPlus Server w firmie + domena w ovh + www na innym hostingu + łącze z UPC

Przemuss pisze:
śr lip 22, 2020 3:14 pm
na synku DS1513+.
Pewnie to wina słabego procka. Ale żeby aż tak...

Moim zdaniem problemem jest mała ilość RAM w DS1513+. Mam porównanie co działo się z MailPlus Serwer i MailPlus na DS1513+ z 4GB RAM i jak to działa na DS1819+ z 32GB RAM, dyski są przeniesione. Na DS1513+ cały czas po SWAP jeździł. Teraz zupełnie inna jakość działania.
DS1513+, 4GB RAM, 5x zbieranina starych 2,5" w SHR (łącznie 1TB)
DS1819+, 32GB RAM ECC od Kingston, 5xWD Red 3TB WD30EFRX wyrwane z DS1513+, RAID 5, BTRFS

Ja odpaliłem w czerwcu na RS3617RPxs z 32GB RAM pocztę, Chat w firmie, kalendarze i Synology Office. Pracuje 82 użytkowników. Oprócz tych na L4 i urlopach, wszyscy cały dzień online. 2 wolumeny: 4xSSD1TB w jednym i 4xHDD10TB w drugim. Działa jak marzenie. Przed chwilą sprawdziłem. Na skrzynce biuro@ 79k wiadomości (większość zaimportowana ze starego konta na nazwa.pl). Poszukałem swoich maili. 23s na znalezienie 99 maili od 2013 roku. Szukałem po swoim imieniu i nazwisku, żeby musiał szukać w treści maila. Nie wiem, jak on to indeksuje (i czy w ogóle), ale działa to naprawdę szybko.
---
Wojtek
DS1517+ 16GB + 5xWD Ultrastar 14TB + SSD cache (M2D18 + 2x WDS100T1R0B)
Obrazek

Może to faktycznie i wina małej ilości pamięci RAM. U mnie szukanie trwa i trwa i trwa. Muszę kombinować by cokolwiek zostało znalezione.

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676