Re: Czy istnieje aplikacja na Androida ,żeby zdalnie odpalać i wyłączać Nas?

VOODOO pisze:
ndz mar 10, 2019 12:42 pm
A czy istnieje taka apka na Windows co ten skrypt na PI ? Mogę mieć odpalonego kompa w sieci jednak na windzie ;/
Hm, trzymać cały czas włączonego kompa z Windows (który pobiera dajmy na to 100W), tylko po to, aby móc włączyć NAS-a (który pobiera powiedzmy 20W w porywach...). Dziwna filozofia.
DS214play | DSM 6.2-23739 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Jedyną apkę działająca z autostartu znalazłem wake on lan Aquila Technology. Jednak za bardzo nie wiem jak wymusić tam autostart danego urządzenia chyba się nie da.

Próbowałem też do autostartu dodać Wolcmd.exe nawet widzę jak się uruchamia . Jednak nie wiem jak zmusić po wpisaniu danych urządzenia do uruchamiania ,żeby zapamiętywało.
Próbowałem według tego przykładu wolcmd 009027a324fe 195.188.159.20 255.255.255.0 7 i z 7 i 9 i po wpisaniu działa. Jednak po tym jak wolcmd mrygnie w autostarcie nie działa .

Chyba trzeba będzie poszukać Malinki z windą chyba się poddam .
Ten skrypt komeny ma malince mogą działać równocześnie z recallboxem ? Czy system trzeba nowy stawiać system?

psmanek pisze:
pn mar 11, 2019 5:28 pm
psmanek pisze:
sob mar 09, 2019 5:21 pm
Najprostsze wyjście to postawienie VPNa na routerze. Po połączeniu się do sieci lokalnej, możesz wywołać już WOL.
Zacytuję sam siebie. Dlaczego nie VPN + DS finder do WOL?
A testowałeś tą metodę VPN plus komórka z Androidem i działa po Lte uruchamianie Nasa ?:)
Wiem ,że kombinuje pod górkę .Jednak na razie chce wykorzystać elementy ,które mam dostępne.

Ogólnie dla mnie nie problem z tym małym kompem uruchamianym na chwilę mam wszystkie składniki do niego. W tym tez gniazdko(plug) Wifi, więc długo nie będzie chodził :) Tylko dalej nie potrafię w trybie pełnej automatyzacji po starcie ,żeby komp sam wysłał WOL. A nawet może i załatwienie Malinki , byle tylko nadała się taka z wgranym już Recalboxem lub innym systemem do emulacji konsol.

To muszę router zmienić na inny niż operatora ) VPN raczej w tym nie uświadczę :) Przynajmniej nie widziałem takiej kategorii : Tak samo jak z IP na starym routerze mogłem ustawić IP dla dowolnego urządzenia a reszta z automatu. A w tym routerze z Netii albo wszystko automatycznie ,albo wszystko ręcznie. Nie mam opcji ,żeby dla jedno urządzenia dać na sztywno IP ;/
A niby to ich najnowszy router ;p
http://www.pomagam.net/sterowniki/router-vv-5822-adb/

A jaki VPN polecacie NordVPN się nada?VPN i tak mam zamiar kupić. Tylko liczyłem ,że w konkretnych aplikacjach dam VPN a reszta normalny ruch. Za VPN na całym ruchu z routera Netflix przypadkiem nie daje bana ?:)

Dzięki w takim razie muszę uzupełnić wiedzę :) i doczytać. https://protonvpn.com/ np to w wersji free? Czy nie potrzebuje żadnej stronki dostawcy i sam komputer mi wystarczy.Jakim ewentualnie programem mogę tego VPN stworzyć?Czy bardziej potrzebuje programu coś ala TeamViewer.
Fakt ,że VPN nie używałem jeszcze . Te płatne to ludzie używają do Netflixa i Torrentów maskować ruch itp geolokalizacje.

https://www.itbridge.pl/baza-wiedzy/ins ... MPa6A0PKU0

Tym sposobem postawiłem serwer OpenVpn ;) Tylko do połączenia z serwerem kroki zrobiłem.Przeniosłem ustawienia na komórkę i key.

Teraz jak mogę zalogować się mobilnie do swojego VPN postawionego bez stałego IP?
Dołożyłem jeszcze to https://www.noip.com/
Niby po wpisaniu adresu noip po jakimś czasie mam kluczyk na komórce z programu OpenVPN , więc niby połączyłem. Jednak DS Finder nie działa .
Co mogę robić nie tak?
Ewentualnie coś użyć zamiast noip?

psmanek pisze:
pn mar 11, 2019 5:28 pm
psmanek pisze:
sob mar 09, 2019 5:21 pm
Najprostsze wyjście to postawienie VPNa na routerze. Po połączeniu się do sieci lokalnej, możesz wywołać już WOL.
Zacytuję sam siebie. Dlaczego nie VPN + DS finder do WOL?

Wykupiłem płatny VPN zrobiłem nawet tunelowanie i dalej bez rezultatu. Tunelowanie mogłem z komórki robić na wybrane aplikacje próbowałem Google Chrome i DS finder i bez rezultatu. Podejrzewam ,że tunelowanie na wybraną aplikację na PC musi być zainstalowana taka sama aplikacja a na PC nie ma DS finder jest tylko asystent. .
W Nasie widziałem możliwość wpisania VPN I DNSa. Czy po wpisaniu VPN będzie z zewnątrz tylko pobierał dane przez VPN czy wpłynie to także na łączenie się lokalne do Nasa? Jeśli inne urządzenie będzie bez VPN nie wejdę zobaczę NAS-a? Czy wpisanie VPN ułatwi znalezienie przez inne urządzenie na tym samym Vpenie ? Ewentualnie jeśli wykupię Dnsa zniknie problem z IP zewnętrznym i takim sposobem dam radę odpalać zamykać Nasa?

Próbowałem też bez VPN na kompie z zastosowaniem https://www.noip.com/free?gclid=EAIaIQo ... ynamic-dns

Jednak chyba ta wersja bezpłatna nie działa . DNsa.
Polecacie jakiś płatny DNs? Czy lepiej gdzieś wykupić IP stałe. Mam zmienne i pewnie ,dlatego taki problem z dostaniem się do kompa .

Druga opcja jaka mi przyszła do głowy czy można wykorzystać Teamviewer i tam na pulpicie zostawić skrót do WOla lub odpalać z Synology Asystenta Wola.

Sporo czasu już kombinuje jak to zrobić i dalej w miejscu stoję.

Co robię nie tak,że nie działa :)

Mały sukces najbardziej proste rozwiązania działają TeamViewer Plus program na PC Synology Asistant i uruchomiłem :) w końcu przez WOL Nasa na odległość :)

Jednak jak ktoś mógłby opisać jak zrobić tym sposobem ,żeby jednak z tym DS Finder ten pomysł zrealizować odpalanym prosto z komórki ;)

Napisałem Ci wcześniej, aby uzupełnić wiedzę na temat VPNa. Piszę o tym ponownie, ponieważ zupełnie nie rozumiesz czym jest VPN.

VPN można wykupić, aby łączyć się przez serwery zdalne i mieć inne IP czy też „być w innym kraju”. W tym przypadku nic nie wykupujesz tylko stawiasz serwer u siebie.

W skrócie. VPN to bezpieczne połączenie pomiędzy Twoim domem/firmą, a komputerem/telefonem będącym poza siecią lokalną. Dodatkowa, płatna usługa nie jest Ci tutaj potrzebna.

- Na komputerze lub routerze stawiasz serwer VPN.
- na komputerze poza siecią lokalną lub z telefonu łączysz się programem klienckim z serwerem postawionym w domu/firmie.

Tyle na początek.

TeamViewer to zupełnie inne narzędzie, zupełnie inne podejście. Jeśli nie poradzisz sobie z VPNem to proponuję pozostać z TeamViewerze. Jego podstawową zaletą jest działanie bez potrzeby konfiguracji.