Re: Menedżer haseł

Ja też kiedyś używałem KeePass, ale niestety KeePass się nie rozwija w należyty i spójny sposób. 1Password jest wzorem do naśladowania, choć niestety płatnym. Ostatnio bardzo dużo się tego typu appek pojawiło, ale większość cierpi na brak należytej ochrony ;/ bardzo mała cześć potrafi korzystać z klucza szyfrowania + hasła. Na szybko (jeśli ktoś wie o większej ilości to niech napisze) ale są to 1Password, Remembear, KeePass... coś jeszcze? Chyba nie. Wszyscy tylko hasłem zabezpieczają dane. Czasem 2FA, ale 2FA to nie szyfrowanie danych, tylko zabezpieczenie przez nieautoryzowanym dostępem.

Jest jeszcze Bitwarden, który można postawić na swoim synku. Jest to dość ciekawa opcja dla osób chcących danych "w chmurze".

adjustin pisze:
czw lut 07, 2019 5:40 am
Technicznie można się pobawić KeePassem i bazę umieścić na Syncu. Ale dalej nie jest to apka dedykowana.<...>
Niedawno własnie trochę pobawiłem się Keepassem i przeorganizowałem dostęp do bazy. Główny plik bazy kbdx umieściłem na Synku (przedtem trzymałem w chmurze) i teraz z nim synchronizuję pliki z urządzeń (w moim przypadku 2 pecety i Keepass2Android na telefonie). Dostęp spoza domowego LAN przez VPN. Aczkolwiek także wyrzucam z Synka (szyfrowaną) kopię głównego pliku bazy do chmury, przez Cloud Sync - ale to tylko na wypadek jakiegoś armagedonu i zniszczenia moich wszystkich urządzeń.
Wiem, że to nie to, o co chodziło twórcy wątku, jednak w ten dość prosty (i tani ;-) ) sposób mam swój "niezależny" system menedźera haseł.
DS214play | DSM 6.2.2-24922 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

A nie ma jakieś paczki na Synka firmy trzeciej obsługującej hasła?
DS3018xs
DSM 6.2.3-25426 Update 2
2x 16GB RAM KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x WD Red 10TB WD100EFAX RAID5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.4-8081

mikhnal pisze:
pt sty 31, 2020 2:20 pm
A nie ma jakieś paczki na Synka firmy trzeciej obsługującej hasła?
A nie ma? ;-) @mikhnal, myślałem, że o Synku, apkach oficjalnych i nieoficjalnych wiesz wszystko ;-)

Googlnąłem chwilę i znalazłem takie coś pt. Synopass, ale wygląda na to, że projekt był i się zbył:
https://www.itsmdaily.com/synopass-pass ... -synology/

Wygląda też na to, że na anglojęzycznym forum pomysł aplikacji menadżera haseł dla Synology był już dawno (i być może nie był pierwszy):
https://community.synology.com/enu/foru ... 796?page=1
W dyskusji było wspomniane o Synopass, ale potem, że linki umarły.
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Osobiście korzystam z LastPass. Są apki na telefon jak i do każdej przeglądarki.
Używam tego rozwiązania od momentu kiedy to opera 12 przeszła na snik chromium. Początkowo nie było tam menagera haseł z synchronizacja online więc musiałem znaleźć zamiennik.
Zdarzają się strony gdzie niechęć podpowiedzieć ale nie problem skopiować hasło z apki.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

Przemuss pisze:
pt sty 31, 2020 7:50 pm
Osobiście korzystam z LastPass. Są apki na telefon jak i do każdej przeglądarki. <...>
No tak, ale o ile mi ogólnie wiadomo w LastPass baza haseł jest przechowywana gdzieś w chmurze, na serwerach producenta. W sumie nie wiadomo kto ma do niej dostęp. Natomiast tutaj w domyśle chodzi, jak napisał @mikhnal w poście #2, aby "mieć wszystko u siebie".
Ja to zrealizowałem przy pomocy Keepass. Może to nie najlepszy program tego typu na świecie, ale mam dostęp wspólnej bazy haseł zlokalizowanej na Synku z kilku urządzeń, także mobilnych. Zarówno w sieci lokalnej, jak i spoza niej. Natomiast w tej chwili chmura (świadomie) służy mi tylko do backupu bazy danych i nie ma nic wspólnego z funkcjonowaniem mojego "password-systemu". Na moje potrzeby użytkownika domowego mi wystarczy, póki co nie widzę sensu szukać czegoś innego ;-)

Menedżer haseł

Polecam KeePass, a do synchronizacji bazy Drive, na kompach działa automat - synchronizacja bazy haseł, na iOS trzeba ręcznie po zmianach zrobić import z Drive - no ale to nie problem, kilka gestów do wykonania.
DS916+ / 6.2.2-24922 /
DS112+ / 6.2.2-24922 /
RT1900ac / SRM 1.2.3-8017 /

Też w ten sposób zarządzam bazą. Jest OK. Jednakże zintegrowane narzędzie byłoby mile widziane.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)

look12 pisze:
pn lut 03, 2020 11:34 pm
Polecam KeePass, a do synchronizacji bazy Drive, <...>
Ja na kompach skorzystałem z mechanizmów synchronizacji zawartych w samym KeePass. Po prostu: menu Plik->Synchronizuj, a żeby za każdym razem nie klikać, wyrzeźbiłem stosowne triggery, uruchamiane przy otwieraniu/zamykaniu bazy.
Swoją drogą ciekawe co się stanie (nie używam Drive...), jeżeli na dwóch stanowiskach w tym samym czasie zostaną dodane rekordy do bazy, a potem bazy lokalne zostaną synchronizowane z plikiem leżącym na serwerze. "Zwycięży" najpóźniejsza wersja? Fakt: przypadek akademicki, bo raczej nikt nie będzie edytował swojej bazy haseł jednocześnie na kilku urządzeniach ;-) Dodam tylko, że synchronizując mechanizmami Keepassa bazy zostają scalone.
Znam ten adres, powiem więcej: zmotywował mnie parę tygodni temu do zmiany organizacji i trzymania teraz głównej bazy na swoim NAS, zamiast w jakiejś chmurze.
Jednak wadą tam przedstawionego rozwiązania, jest to, że baza jest otwierana bezpośrednio z serwera. W przypadku z jakichkolwiek powodów braku dostępu do NAS nie mamy dostępu do bazy haseł. Ja przyjąłem model baz przechowywanych na urządzeniach lokalnie i synchronizację z "głównym" plikiem na serwerze. W przypadku niedostępności NAS, przynajmniej można otworzyć plik lokalny i wersję bazy z ostatniej synchronizacji.
adjustin pisze:
wt lut 04, 2020 8:00 am
<...>Jednakże zintegrowane narzędzie byłoby mile widziane.
Nie mówię nie, jednak jak się nie ma co się lubi... ;-) Przy okazji, z ciekawości: które jeszcze menedżery haseł pozwalają podobnie jak KeePass przechowywanie bazy na własnych urządzeniach, bez konieczności dostępu do internetu, itp.?