DS CAM na Android TV

Hej

Szukam informacji na temat działania DS Cam na Android Box TV ale większość tego co widzę jest sprzed roku czy dwóch i generalnie nie dokopałem się do potwierdzenia że będzie to działać na takim sprzęcie.

Mój Smart TV od Samsunga nawet nie znajduje takiej aplikacji więc zanim kupię taki sprzęt wolałbym się upewnić czy jest szansa że DS Cam na nim pójdzie.
Próbował ktoś?

Re: DS CAM na Android TV

Android TV to inna odmiana Androida. Aplikacje są specjalnie przygotowywane do tą platformę. Na szczęście można pobrać plik SPK, wyłączyć weryfikacje instalowanych aplikacji i uda się zainstalować. Jedyny problem zazwyczaj jaki jest to to, że aplikacje nie obsługuje wtedy trybu poziomego (można wymusić innymi appkami) i masz widok smartfonowy.

Czyli w skrócie. Powinno działać, ale nie będzie zoptymalizowane pod tv.

dodam tylko, że takie "nie dedykowane" aplikacje raczej wymagają podłączenia klawiatury/myszki żeby komfortowo z nich korzystać.

Ofc wiem, że piloty mają strzałki w czterech kierunkach, ale to masakryczne rozwiązanie.

Od razu mówię, bo temat w zeszłym roku rozgryzałem na maxa. Większość TV Boxów na rynku być może mają dobry hardware, ale jeśli chodzi o system to jest beznadziejny, bo to zwykły Android, nie Android TV.

Jedyne urządzania, które obsługują obecnie PRAWDZIWY Android TV wspierany przez Google to:
- telewizory Sony Bravia,
- Xiaomi Mi Box,
- Nvidia Shield,
- telewizory Sharp Aquos.

Cała reszta to adaptacja zwykłego androida na potrzeby TV (czyli jaki jakby tablet w poziomie).

Ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie.