Re: Synology DS119J

@krissos
Patrząc na specyfikację, to się z Tobą z zgadzam.
Ale różni ludzie mają różne potrzeby, czasami trzeba na zdalny serwer tylko do backupu, to po co mocniejszy. Zastosowania są różne.
Skoro produkują, tzn. że im się biznes spina.

Oczywiście, że tak może być. Ktoś niedoświadczony kupuje J i chwilę później narzeka i chce coś lepszego. Paradoksalnie mam wrażenie, że takie J-ki mogą kupować ludzie bardziej doświadczeni, którzy wiedzą, że prędkość nie ma aż takiego znaczenia, tylko funkcjonalność... np. backup, czy monitoring. Jednak Cena Czyni Cuda.

nie sadzę żeby do kamer ktoś szukał tak mało wydajnego sprzętu, pierwsza lepsza recenzja i od razu wyjdzie ze przy nawet dwóch kamerach + aplikacja mobilna i to siądzie.

Ale tak jak napisałem, na zdalny backup jak najbardziej. Sam powoli rozglądam się za DS2xxJ, cel jest tylko jeden, backup do max 5 kompów.

Poza tym, tak jak napisał @psmanek - to doświadczeni użytkownicy kupują taki sprzęt.

Jeśli posiadasz sklep, niezbyt rentowny, niezbyt wielki kupujesz J-kę + do tego 1-2 kamery i wystarczy. Koszt 500-600 zł. Nawet sobie nie zdajesz sprawy w ilu miejscach nawet gorszy monitoring jest stawiany. Nawet na Raspberry ostatnio widziałem. Był tylko jeden czynnik ważny - cena. Przestańmy narzekać na J-ki skoro i tak korzystamy z Value, Plusów czy RSów.