Usypianie poszczególnych dysków.

Czy jest w ogóle w jakimkolwiek SYNKU taka możliwość ? czy to technicznie możliwe ?

Zastanawiałem się ostatnio, że mając takiego 4 zatokowego synka, gdzie mielibyśmy taki RAID 10.

Czyli Dwa dyski na bieżąco przyjmowałyby dane, a drugie dwa dyski robiłyby kopie raz na jakiś czas, wyznaczony np: terminarzem.

Oszczędziłoby to energię, czy tez samo zużycie dysków.

PS. Jestem nowy w tych sprawach dlatego też może dla Was to taki błahe pytanie.

Re: Usypianie poszczególnych dysków.

Czyli, jeżeli zrobię volumen 1 na jednym dysku, a 2 volumen na drugim, to mogę wtedy ustawić usypianie się poszczególnego dysku ? tak mam to rozumieć ?

Co do RAID masz rację, teraz zobaczyłem co napisałem ;))) faktycznie RAID to RAID i nie można go wtedy dzielić na poszczególne dyski które niezależnie działają.

Zależało mi bardziej, by mieć jeden dysk który by pracował cały czas, wykonywane by były na nim cały czas operacje, synchronizacji, ale na innych dyskach co jakiś czas kopia tylko i szły by spać ;)
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2018 10:04 pm przez elraphael, łącznie zmieniany 1 raz.