Domoticz na SRM

Witam wszystkich,

Potrzebuję informacji od użytkowników tych routerów czy jest możliwość instalacji na nich pakietów takich jak na NAS? Interesuje mnie konkretnie pakiet Domoticz. Aktualnie mam ten pakiet zainstalowany na DS210j. Tylko dlatego że jest to oprogramowanie automatyki domowej NAS chodzi całą dobę. Chciałbym uruchomić ten pakiet na routerze to wtedy NAS idzie na noc do spania :)

Pozdrawiam

Re: Domoticz na SRM

Tak, na DSM się to bo jest paczka. Do SRM paczki nie ma, ale teoretycznie nie powinno być problemów z instalacją Domoticza również na SRM, ale... czy nie lepiej byłoby postawić oddzielne RPI z Domoticzem? Można wtedy dowolnie modyfikować Domoticza, pakiety itd. bez obawy o szkody w DSMie czy SRMie.

Re: Domoticz na SRM

Właśnie wolałbym na routerze bo działa 24h, dodatkowo modem LTE + operator kablowy i dostęp do Domoticza i czujników które obsługuje miałbym cały czas. Paczki nie ma bo sprawdzałem ale jest możliwość ręcznej instalacji tylko musi być możliwość instalacji dodatkowych pakietów z poziomu konsoli poprzez ipkg. Czy jest dostęp do konsoli i możliwość skorzystania z: ipkg, cmake, git, wget itp?