Wyłączono reguły przekierowania portów

Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Zoltar »

Dostałem wczoraj dziwne i sprzeczne powiadomienie z DSM na DS216j. W temacie powiadomienia informacja 'Wyłączono reguły przekierowania portów' natomiast w treści 'Ze względu na zmianę ustawień bramy domyślnej funkcja reguł przekierowania portów została włączona'. Pytanie więc czy ta funkcja została włączona czy wyłączona? A poza tym to czego ona dotyczy i gdzie to szukać? Spotkał się ktoś z czymś takim? Patrząc na definicję powiadomień w Panelu Sterowania myślę, że raczej chodzi o włączenie reguł (chociaż wiadomość sama w sobie jest sprzeczna) ale nie potrafię odnaleźć co tak naprawdę wydarzyło się.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Przemuss »

Nie masz czasem problemów z routerem objawiających się tym iż nie daje czasem adresu IP?
Możliwe że jest tam zaszyte coś w kodzie który to w razie zmiany bramy wyłącza reguły by admin czy użytkownicy mogł zalogować się do synka. Co trochę bije w bezpieczeństwo.
W razie co zmień na statyczny adres z poza zakresu serwera DHCP by nie doszło do konfliktu.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Zoltar »

O żadnych problemach routera nie wiem, wszystko działa poprawnie. Wszystkie NASy które posiadam mają statyczne adresy IP nadane w ustawieniach sieciowych panelu sterowania DSM i są to adresy IP spoza puli DHCP głównego routera
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Zoltar »

Hmm... Tylko pytanie w czym pomoże? Przyczyna jest raczej niezależna od języka a ja zachodzę w głowę co spowodowało wysłanie takiego komunikatu i czym to skutkuje.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: stanley99 »

Wczoraj pierwszy raz w życiu dostałem podobny, lecz trochę inny mail pt.:
"Nie udało się ponownie zastosować reguł przekierowania portów"
a w treści:
"Nie udało się ponownie zastosować reguł przekierowania portów. Uruchom ponownie protokół UPnP/NatPmP na routerze lub uruchom ponownie router. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z Pomocą techniczną Synology."
i rzeczywiście prawdopodobnie miało związek jak skojarzyłem ze zwiechą routera.
Przy czym zwiecha objawiała się tym, że lapotop utracił IP z puli routera, czyli jakby coś z DHCP. Natomiast mogłem się połączyć z Synkiem (stały IP) ze smart-telewizora (też stały IP), ale nie było już wyjścia do internetu. Po restarcie routera jak dotąd wszystko OK. Dodam, że przekierowania portów zawsze robiłem tylko w routerze, nigdy z poziomu Synka/UPnP, choć zdaje się jest taka możliwość.
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2018 6:19 am przez stanley99, łącznie zmieniany 1 raz.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
Krzys
Trochę Wie
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 16, 2017 8:26 pm

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Krzys »

Także miałem taką informacje, jakiś miesiąc temu i do tej pory się nie powtórzyła.
DS214Play + 2x Toshiba E300 3TB
DS916+ (8GB) + 4x WD RED 4TB
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Przemuss »

Jak chcecie mieć bezpieczne dane to nie używajcie protokołu UPnP do automatycznego przekierowania portów.
Wg mnie to jest usługa dla totalnie zielonych. Niczym jak asystent parkowania czy też asystent pod jazdu pod górę.
Te wszystkie ułatwienia dają wam wygodę ale nie zwalniają z logicznego myślenia o czym wielu zapomina.

Jak już chcecie przekierować porty to róbcie to manualnie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Zoltar »

A gdzie w panelu sterowania ustawia się te reguły?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: stanley99 »

W panelu chyba nie, ale w EZ Internet tak.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyłączono reguły przekierowania portów

Post autor: Zoltar »

stanley99 pisze: czw sie 02, 2018 4:29 pm W panelu chyba nie, ale w EZ Internet tak.
Hmmm....to nadal nie wiem o co chodzi bo ja akurat nie korzystam z EZ Internet, sam ręcznie przekierowałem porty bezpośrednio w panelu mojego głównego routera. Druga kwestia jest taka, że komunikat dotyczył NASa, które nie jest wystawiony na zewnątrz tzn. porty mam przekierowane tylko na IP jednego NASa i nie jest nim ten, który wysłał mi ten dziwny komunikat.
ODPOWIEDZ