Prawa do katalogów - złożone

ODPOWIEDZ
yash
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 21, 2018 7:44 am

Prawa do katalogów - złożone

Post autor: yash »

Zacznę od początku :
System DSM 6.1.7-15284

Chciałbym udostępnić katalogi z jak mi się wydaje złożonymi prawami, siedzę nad tym kilka godzin i nie idzie mi , upał pewnie.

Załóżmy ze mam katalog główny : KATALOGGLOWNY
Dwa katalogi podrzędne : KAT1, KAT2
Grupy użytkowników A, B
I teraz co chcę osiągnąć :)
1.Chce aby każdy użytkownik grupy A mógł w KATALOGGLOWNY wchodzić do katalogu KAT1, zakładać tam podkatalogi i pliki, swobodnie je usuwać. Jednak chce aby NIEMÓGŁ kasować samego katalogu KAT1
2.Jeśli to możliwe chciałbym aby mógł w KATALOGGLOWNY zakładać inne podkatalogu ( KAT3, KAT4) i te już mógł - jednak to już jest bonus ;)


Yash

ps. nie będę pisał co zrobiłem bo było by tego już na 3 strony ;)
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Prawa do katalogów - złożone

Post autor: Fixer »

http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
yash
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 21, 2018 7:44 am

Re: Prawa do katalogów - złożone

Post autor: yash »

Tak
yash
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 21, 2018 7:44 am

Re: Prawa do katalogów - złożone

Post autor: yash »

Ja wiem gdzie niestety nie wychodzi mi taka konfiguracja bo pomimo różnych ustawień zawsze albo nie mogę skasować pliku albo mogę ale wtedy również katalog. Jeśli ktoś ze dprcow mógłby to przeklikać i odpisać step by step. Poświęciłem na to 3 godziny i nigdy nie mam satysfakcjonującego zgodnego z założeniami wyniku. Teoretycznie powinno działać ale nie działa.
yash
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 21, 2018 7:44 am

Re: Prawa do katalogów - złożone

Post autor: yash »

Prawa wyglądaja tak :

Szczegółowe wyjaśnienia uprawnień ACL w Edytorze uprawnień i Inspektorze uprawnień:
Administracja:
Zmień uprawnienia: określa, czy użytkownik może zmienić uprawnienia do pliku lub folderu.
Przejmij własność: określa, czy użytkownik jest właścicielem pliku lub folderu.
Odczyt:
Przechodzenie po folderach/Wykonywanie plików: określa, czy użytkownik może uruchomić plik programu.
Wyświetlanie listy folderów/Odczyt danych: określa, czy użytkownik może odczytać dane z pliku.
Odczyt atrybutów: określa, czy użytkownik może wyświetlać atrybuty pliku.
Odczyt atrybutów rozszerzonych: określa, czy użytkownik może wyświetlać atrybuty rozszerzone pliku.
Odczyt uprawnień: określa, czy użytkownik może odczytać uprawnienia do pliku lub folderu.
Zapis:
Tworzenie plików/Zapis danych: określa, czy użytkownik może zmieniać zawartość pliku.
Tworzenie folderów/Dołączanie danych: określa, czy użytkownik może dodawać dane do końca pliku.
Zapis atrybutów: określa, czy użytkownik może zmieniać atrybuty pliku.
Zapis atrybutów rozszerzonych: określa, czy użytkownik może zmieniać atrybuty rozszerzone pliku.
Usuwanie podfolderów i plików: określa, czy użytkownik może usunąć folder.
Usuń: określa, czy użytkownik może usunąć plik.


Problem polega na tym, że niezależnie czy ustawiam Zezwól czy Odmów zmieniając atrybuty katalogu, ograniczając się do Ten folder/foldery podrzędne/ pliki podrzędne/wszystkie zależne Nie potrafię osiągnąć katalogu - ( którego właścicielem jest iny użytkownik oczywiście z innej grupy ) który byłby nieusuwalny ale usuwalne były by pliki w nim !
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Prawa do katalogów - złożone

Post autor: Fixer »

też kiedyś zauważyłem, że w starym DSM w ACL po ustawieniu dla grupy katalogu, który miał być nieusuwalny jednak dało się go usunąć... myślałem że to już dawno naprawili...
wybrnąłem z tego tak, że wszedłem przez winscp na prawach roota i tam ustawiłem grupę i wyłączyłem prawa do zapisu.
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
yash
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 21, 2018 7:44 am

Re: Prawa do katalogów - złożone

Post autor: yash »

Wgrałem DSM 6.2-23739
Bez zmian, bardzo cię prosze napisz krok po kroku jak to robisz, że działa, u mnie nie działa
ODPOWIEDZ