Drukowanie z innej sieci

ODPOWIEDZ
kubaw
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 11:03 am

Drukowanie z innej sieci

Post autor: kubaw »

Cześć,

posiadam SYNOLOGY DS216j, ustawionego w firmie.
Czy przy pomoc SYNOLOGY mogę ustawić drukarkę w firmię, tak aby można było na niej drukować z domu (inna sieć).

Dodam, że próbowałem przy pomocy Google Cloud Print, działa, ale jakość jest kiepska (Google nie wysyła plików w należytej rozdzielczości.

Pozdrawiam
Kuba
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: Fixer »

vpn zadziała pod warunkiem, że NAS ma stały i zewnętrzny (publiczny) adres IP a na routerze są przekierowane porty - w warunkach firmowych to małe prawdopodobieństwo akurat takiej konfiguracji sieci.
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: Fixer »

taki farciarz był by?
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: dawidb33 »

Podepnę się pod temat. Jak drukować bez VPN? W biurze mam internet LTE play i nie mam jak skonfigurować VPN (lub nie umiem).
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: Przemuss »


Fixer pisze:...NAS ma stały i zewnętrzny (publiczny) adres IP a na routerze są przekierowane porty...
Albo brak wiedzy albo za szybko myślałeś.
NAS by miał publiczny adres musiałby być routerem albo być podłączony bezpośrednio do modemu w efekcie to na synku wpisujemy zewnętrzne IP. Tyle że w ten sposób nie będzie dostępu do synka w sieci wewnętrznej.
Osoba co ma doświadczenie w tym temacie wie i co chodzi.

Stały wewnętrzny adres na synku, a na routerze zewnętrzne publiczne IP.
Chociaż to ostatnie nie jest konieczne gdyż są i na to sposoby. Tyle że czasem sprawiają problemy.

Co do tematu... bez zestawienia połączenia pozostaje drukarka czy też ksero które potrafi drukować to co przyjdzie na przepisany adres mailowy.
Chyba że jest jakieś zewnętrzne oprogramowanie które zrobi to automatycznie z dowolnego kompa w sieci firmowej.


Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: stanley99 »

dawidb33 pisze: wt cze 19, 2018 9:40 pm W biurze mam internet LTE play i nie mam jak skonfigurować VPN (lub nie umiem).
Rozumiem, że w biurze masz ten LTE Play oraz tam stoi NAS?
Jak kilka razy tu wspomniano, aby uzyskać, że tak napiszę w sposób klasyczny dostęp z internetu do swojej wewnętrznej sieci (np. przez VPN) - operator musi zapewnić tzw. publiczny ("zewnętrzny") adres IP. U niektórych bywa to możliwe za dodatkową opłatą. Wśród dostawców komórkowych publiczny IP podobno można uzyskać u Plusa i Orange. Nie wiem jak to wygląda w Play, choć pierwsze wyniki googlowania nie napawają optymizmem (gdyby mieli pewnie by się tym pochwalili ;) ). Dosyć fajny artykuł przybliżający co i jak tutaj:
https://www.irass.pl/2017/11/staly-publ ... sieci-lte/
Przemuss pisze: śr cze 20, 2018 6:21 pm Stały wewnętrzny adres na synku, a na routerze zewnętrzne publiczne IP.
Chociaż to ostatnie nie jest konieczne gdyż są i na to sposoby. Tyle że czasem sprawiają problemy.
No właśnie, z ciekawości. Np. można wykupić dostęp do serwera VPS (Virtual Private Server). Czyli rozumiem, że na takim serwerze mógłbym postawić "własny" serwer VPN. Następnie w sieci A (załóżmy tam gdzie jest drukarka) oraz w sieci B (z której chcę drukować) stawiam klientów VPN którzy łączą się z VPS (abstrahuję, w jaki sposób postawić takiego klienta na Synology...). Inaczej pisząc: serwer VPN postawiony gdzieś w necie na serwerze wirtualnym VPS "spina" tunelem obie sieci. Mimo, że A i B nie mają publicznego IP, czy też odpowiednio skonfigurowanych przekierowań portów, itp. Czy to jest ten sposób lub jeden ze sposobów?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: dawidb33 »

@stanley99 Tak wiem, lte play nie ma publicznego IP.
Kiedyś jeden z kolegów z forum powiedział mi w prywatnej wiadomości że mimo to uda się jednak stworzyć VPN, jednak o to zapytam w odpowiednim temacie. W razie powodzenia powrócę do tego tematu.
Pozdrawiam
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Drukowanie z innej sieci

Post autor: stanley99 »

dawidb33 pisze: czw cze 21, 2018 9:23 pm lte play nie ma publicznego IP.
Kiedyś jeden z kolegów z forum powiedział mi w prywatnej wiadomości że mimo to uda się jednak stworzyć VPN,
Przypuszczam, że uda się z użyciem dodatkowego serwera "pośredniczącego", jak pisałem w poprzednim poście. Mniej więcej jak działa Quick Connect, gdzie też możemy się dostać do Synka (do pewnych usług), nawet gdy jego łącze nie posiada publicznego IP, skonfigurowanych przekierowań portów, itd.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ