elektroniczne archiwum dokumentów

ODPOWIEDZ
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

elektroniczne archiwum dokumentów

Post autor: Pinki »

Cześć.
Szukam programu do elektronicznej archiwizacji dokumentów na własne potrzeby.
Obecnie wygląda to tak że każdy dokument wpinany jest w segregator i ląduje na półkę (półka, segregator i dokument są ponumerowane).

Z racji tego, że dokumentów jest już kilka segregatorów i szukanie konkretnego dokumentu trwa, mimo opisów na segregatorach myślałem nad wdrożeniem jakiegoś elektronicznego archiwum. Dokumentów raczej mało, ok 10/30 na miesiąc, ale już się trochę na przestrzeni lat zebrało.

Główne założenia:
  • praca jednostanowiskowa
  • program typu offline (nie jakiś web w chmurze)
  • możliwość zdefiniowania nazewnictwa/numerowania półek
  • możliwość nazewnictwa/numerowania segregatorów
  • numerowanie/nazewnictwo poszczególnych dokumentów
  • w przypadku dokumentów skanowanych (OCR) możliwość wyszukiwania po frazie
  • tagowanie dokumentów (umowy, listy, etc.)
  • system retencji (rozumiem to tak że dodając dokument, zaznaczam po jakim czasie mogę go zniszczyć, po zadanym czasie system informuje mnie że jest X dokumentów i mogę je usunąć na zasadzie: usunięcia z elektronicznego archiwum i wskazuje mi jakie dokumenty z konkretnych półek i segregatorów mogę wyjąć i zniszczyć)
  • oczywiście jakieś filtry, wyszukiwanie itp.
  • możliwość generowania jakiś etykiet abym mógł naklejać na półkę, segregator, dokument (ale to jako dodatkowa możliwość)
Macie coś polecić? Myślałem o budżecie np. 250 zł rocznie lub jednorazowo nie więcej niż 1000 zł?
Może synek ma jakiś pakiet?
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: elektroniczne archiwum dokumentów

Post autor: wlodekh »

A Excel nie wystarczy? Bez problemu można to zrealizować, dodatkowa zaleta to elastyczność - każdy, nawet najlepszy program nigdy nie jest idealny. W Excelu jak już się zbuduje sensowną bazę to można tabele/wykresy przestawne porobić, dorzucić hiperłącza do zeskanowanych plików i inne cuda. Spróbować nie zawadzi, to nie jest dużo pracy. Można też użyć Accessa, ale to już ciut trudniejsze, za to jest jedna baza (też elastyczna), z którą można się łączyć Excelem w dowolnej lokalizacji.

Tu jest program magazynowy: http://www.lomag.pl/InstrukcjaDokumenty/ - działa na darmowej bzie SQL, niedrogi, nawet w miarę konfigurowalny, niestety niepozbawiony wad. Osobiście wybrałbym jednak Excela.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
Fixer
Trochę Wie
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 13, 2017 10:46 am

Re: elektroniczne archiwum dokumentów

Post autor: Fixer »

Zrobiłem Ci na szybko w MS ACCESS 2016...

-dodawanie załączników graficznych,
-dodawanie tekstu OCR,
-szukanie po OCR
-segregator/półka/nazwa dokumentu
relacja.png
formularz.png
elektroniczny archiwizator dokumentów.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
http://codesnippets.pl - baza porad dla programistów, webmasterów, grafików
ODPOWIEDZ