Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

yarecki
Amator
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 28, 2017 12:05 pm

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: yarecki »

Ale on ma działać w trybie bez żadnego usypiania. On sam z siebie zasypia, co gorsza tylko sieciowo, bo cały czas coś tam do siebie diodami mruga.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: stanley99 »

yarecki pisze:Dzięki za pomysły, bez zmian, w każdym przypadku na początku działa, po jakimś czasie znika z sieci i nie jest dostępny :( chociaż, jak pisałem, do momentu kiedy się 'nie uśpi' działa poprawnie, wszystko się prawidłowo kopiuje, przesyła itd... :(
Witam
W takim razie wygląda na to, że jednak niestety jest problem z hardware NAS-a :( Może coś się przegrzewa, jest uwalone, itp. Chociaż gdyby problem był temperaturowy, raczej byłoby coś widać w statusach, logach, etc. Rzutem rzutu na taśmę spróbowałbym mimo wszystko Synka rozebrać, przeczyścić, sprawdzić stan wiatraka, może wymienić pastę pod prockiem, itp. (ktoś kiedyś pisał, że po takiej wymianie bodaj w nowym DS214play temperatura spadła o kilka stopni...). To chyba już mój naprawdę ostatni pomysł... Powodzenia życzę.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
yarecki
Amator
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 28, 2017 12:05 pm

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: yarecki »

stanley99 pisze:
yarecki pisze:Dzięki za pomysły, bez zmian, w każdym przypadku na początku działa, po jakimś czasie znika z sieci i nie jest dostępny :( chociaż, jak pisałem, do momentu kiedy się 'nie uśpi' działa poprawnie, wszystko się prawidłowo kopiuje, przesyła itd... :(
Witam
W takim razie wygląda na to, że jednak niestety jest problem z hardware NAS-a :( Może coś się przegrzewa, jest uwalone, itp. Chociaż gdyby problem był temperaturowy, raczej byłoby coś widać w statusach, logach, etc. Rzutem rzutu na taśmę spróbowałbym mimo wszystko Synka rozebrać, przeczyścić, sprawdzić stan wiatraka, może wymienić pastę pod prockiem, itp. (ktoś kiedyś pisał, że po takiej wymianie bodaj w nowym DS214play temperatura spadła o kilka stopni...). To chyba już mój naprawdę ostatni pomysł... Powodzenia życzę.
Bardzo dziekuje za pomocne rady. Zrobilem mu czyszczenie. Alenzrbilem tez jeszcze jedna rzecz, która mi przyszła na myśl. Podłączyłem oba posiadane zasilacze do Miernika ale pod obciazeniem. Jeden wykazuje 1.4A a drugi... w pewnym momemncie daje tylko 0,9 A i spada napiecie do 8,7 V pobczym wstaje. W poniedzialek poszukam nowego zasilacza w hurtowniach i zobaczymy... trzymajcie za Synka kciuki ;)
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: stanley99 »

Rzeczywiście, pomiary napięcia zasilaczy powinno się robić pod obciążeniem. Najlepiej by było wymusić odpowiednią rezystancją prąd bliski znamionowego wg. specyfikacji danego zasilacza (np. 2A) i mierzyć/rejestrować napięcie oraz prąd przez np. kilka-kilkadziesiąt godzin. Ale to raczej w warunkach laboratoryjnych/warsztatowych, w domu raczej rzadko kto ma odpowiedni sprzęt i możliwości. W każdym razie te spadki do ok. 9V (a może i do zera - bezwładność wskazań przyrządu) na pewno nie są normalne.
yarecki pisze: trzymajcie za Synka kciuki ;)
Trzymamy ;)

Przy okazji ścieka-w-ości: dużo syfu było w środku? Bo jak postawiłem swojego DS214play już przeszło 4 lata temu (ach, jak ten czas zap..la...), tak jeszcze do środka nie zaglądałem... Czasem tylko conieco odkurzę z zewnątrz. Może już czas otworzyć?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
yarecki
Amator
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 28, 2017 12:05 pm

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: yarecki »

Lepiej nie otwieraj nad jasnym dywanem... ja najpierw z zewnatrz odessalem odkurzaczem, a potem wewnatrz. Czyściłem go ze dwa lata temu jak padł mi dysk.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: stanley99 »

psmanek pisze:Adres IP masz przydzielany przez DHCP? Jaki masz lease time? Może znika z sieci gdy wygasa mu dzierżawa IP?
Pisałem parę postów wcześniej, żeby Synkowi wpisać adres statyczny. A nawet testowo połaczyć bepośrednio kablem z kompem, aby wyeliminować inne urządzenia sieciowe (routery, switche, itp.). Kolega @yarecki twierdzi, że nie pomogło - przynajmniej tak zrozumiałem.
yarecki pisze:Lepiej nie otwieraj nad jasnym dywanem...
OK, na szczęście mam tylko kafelki/panele (alergik w domu)
;)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: stanley99 »

psmanek pisze:Mi to bardziej wyglada na problem sieciowy niż z synkiem.
(zakładam, że ten eksperyment został przeprowadzony:) Jeżeli Synek miał wpisany adres statyczny oraz komp z którym był połączony (jedynym) kabelkiem też miał adr. statyczny, i w Synku nadal "umierał" interfejs sieciowy - to moim zdaniem na 99% jest to problem sprzętowy. Nie wiem: może nawala kość odpowiadająca za interfejs ethernetowy, może wspominany w topicu zasilacz, może jeszcze coś innego...
Masz jakąś kartę WiFi na usb? Jeśli tak, to wsadź ją w usb i skonfiguruj. Wtedy gdy utracisz połączenie będziesz mógł sprawdzić czy synek żyje na drugim interfejsie.
...ale nigdy nie mówię nigdy.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
yarecki
Amator
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 28, 2017 12:05 pm

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: yarecki »

Juz mu robilem reset po drodze... nie pomogło. Karta wifi na usb-to dobra myśl. Sprobuje jak kupie drugib zasilacz do niego.


Tak, DHCP, podpinanie na krótko, wymiana routera itp, to ćwiczyłem. Bardziej mi to wygląda na jakiś problem HW niż SW. Idę tropem zasilacza, bo oba posiadane przeze mnie są do bani...

To jeszcze pytanie uzupełniające. Który z Synology teraz kupić - interesuje mnie dwu-dyskowy - to w mojej firmie bez ściągania filmów w zupełności mi wystarczy. Ale chyba chciałbym mieć już mocniejszy procek. Włożę tam dwa dyski 4 TB
Ostatnio zmieniony sob sty 06, 2018 11:57 pm przez yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: mikhnal »

Edytuj swoje posty jeśli masz coś dopisać.

Może DS218.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
yarecki
Amator
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 28, 2017 12:05 pm

Re: Synology DS213j 'Zawiesza się' interface sieciowy?

Post autor: yarecki »

Sorry, przyzwyczajenie z innych forów, że automatycznie podpina.

A taka konfiguracja 218+ + 2x 4 TB RED PRO? Widzę, że z kolei 718+ ma dwa porty LAN, co przy 4K ma zaczyna mieć znaczenie...
ODPOWIEDZ