Który model wybrać ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: Który model wybrać ?

Post autor: balagaan »

Z moich testów wychodzi coś zupełnie innego, dlatego powątpiewam w rzetelność twojego testu.
psmanek pisze: W stopce masz QNAPa, także gówniany ten QNAP skoro z takim prockiem nie daje rady Plexa odtwarzać.
ten najbardziej gówniany Qnap na głowę bije twój kalkulator z miejscem na dyski.
Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: Który model wybrać ?

Post autor: balagaan »

Ja robiłem na xpenology z HP microserver - cpu G1610T i 4 GB ramu.
CPU wg passmark podobne do twojego atoma.
odsyłam Cię również do lektury:
https://support.plex.tv/hc/en-us/articl ... -computer-
w szczególności do:
Very roughly speaking, for a single full-transcode of a video, the following PassMark scores are a good guideline for a requirement:

1080p/10Mbps: 2000 PassMark
720p/4Mbps: 1500 PassMark
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: Który model wybrać ?

Post autor: balagaan »

taaaa.... pogrążasz się. ale nie będę Ci tego bronił.
wg mnie powinieneś przesłać swój test do plexa i pokazać im że nie mają racji....
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Który model wybrać ?

Post autor: krissos »

Ale żeby udostępnić plex to musi działać, a na tym oryginalnym sprzęcie wstyd się chwalić bo nie ma czym w praktyce ale za to w teorii jest rewelacja


Natapatalkane z IP7
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: RE: Re: Który model wybrać ?

Post autor: balagaan »

psmanek pisze:Ech, chłopaki... powiedzcie mi jedno. Jesteście użytkownikami QNAPa, a udzielacie się nadzwyczaj intensywnie na forum konkurencji. O co chodzi? Wolicie Synology, ale wstydzicie się przyznać? Może już czas przesiąść się na produkty, które potrafią odtwarzać filmy jak należy. Męczycie się z Xpenology i jeszcze wmawiacie sobie, że to jest dobre rozwiązanie. To jak windows na komputerach Apple. Ciężko powiedzieć, czy to bardziej żałosne czy smutne.
Jak zaczniesz serwera używać do czegoś więcej niż dlna, photostation i serwer plików to pogadamy.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Który model wybrać ?

Post autor: WILU »

tak sobie czytam ten wątek i się zastanawiam po co w ogóle w dzisiejszych czasach transkodować muzykę czy też pliki wideo, skoro praktycznie każde urządzenie w dzisiejszych czasach potrafi odtworzyć je bezpośrednio z NAS-a. rozglądam się po mieszkaniu w poszukiwaniu urządzeń, które są w stanie odtwarzać muzykę i filmy i widzę: 3 laptopy, odtwarzacz popcorn hour, 2 komórki, 2 tablety. wszystkie radzą sobie z odtwarzaniem plików iso (obrazy blu-ray i dvd), mp4 (filmy z kamery), ape i flac (muzyka w bezstratnej jakości), nie wspominając o takich oczywistościach jak mp3 czy ogg. po co zatem uzależniać wybór NAS-a od prędkości transkodowania w plex (tak jakby to miał być jakiś wyznacznik w ogóle), skoro tak naprawdę bez transkodowania bez problemu da się odtworzyć wszystkie współczesne formaty audio czy wideo na zwykłych urządzeniach...
Jak zaczniesz serwera używać do czegoś więcej niż dlna, photostation i serwer plików to pogadamy.
to może oświećcie np mnie, do czego, oprócz transkowodania, tak intensywnie używacie swoich NAS-ów w warunkach domowych, że potrzeba wam tam core i7?
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: Który model wybrać ?

Post autor: balagaan »

a wychodzisz czasem z domu ?
bo jak doskonale wiesz masz możliwość korzystać ze swoich zasobów poza nim.
Nikt nie uzależnia wyboru nasa od transkodowania, ale jak widzę jak ktoś wypisuje takie bzdury polecając sprzęt przyszłemu userowi to ciężko nie zareagować.
Jesteś doświadczonym usererm i jak wiesz możliwości wykorzystania serwera w domu jest dużo.
Wszystko zależy od możliwości użytkownika.
W syno w końcu zrobili świetną VS, ale możliwości CPU vs soft są bardzo ograniczone.
Kiedyś zrezygnowałem z syno na rzecz qnapa właśnie za brak wirtualizacji.
Korzystam z obu producentów, bo żadne rozwiązanie nie jest idealne.
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Który model wybrać ?

Post autor: jacek1008 »

Dobra, sprawdziłem na DS916+ 8GB. Dwa laptopy z transkodowaniem w VS i telefon VS, gdzie nie mogłem znaleźć transkodowania i leciało w oryginale. Na zdjęciu procesor...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Który model wybrać ?

Post autor: krissos »

To że ktoś obecnie nie używa synology nie znaczy ze wcześniej go nie miał. Pochwał się jakie serwery używałeś, a sory to twoja prywatność. Ja miałem zyxel synology synology i qnap wiec znam te marki a dlaczego zrezygnowałem z synology bo nie dało się go rozbudować dla moich potrzeb i nie wyrabiał i tak zrobiło bardzo wiele osób, dlatego też syno straciło dużo klientów i sprzedaż spadła . To był ich wybór ale mam nadzieje i nie tylko ja że tą politykę zmienia i odzyskają rynek Sam chętnie wrócę do syno i nie tylko ja. Jest to bardzo dobry sprzęt i jeśli bym mniej potrzebował to pewnie bym go używał do dziś. A użytkownik @pdz jak nie ma dużych wymagań to na pewno będzie zadowolony


Natapatalkane z IP7
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 443
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

Re: Który model wybrać ?

Post autor: pdz »

Jak zawsze bywa, startowałem od modeli za ok. 1000 pln, 2-dyskowe, podstawowe, szybko się wyleczyłem na rzecz 4-dyskowych w okolicy 2000 pln.
Cały czas się zastanawiam, nie ukrywam, że biorę pod uwagę Qnap i Synology, z Synology 418 play i 918+, Qnap bodajże 451, 453.
Z suchych danych 918+ daje mi nie dwu ale czerordzeniowy procesor, 4 zamiast 2 GB, 8 max zamias 6 max GB, wirtualizację, czy to wykorzystam ... nie wiem, jednak przy 918+ jest info o 3-letniej gwarancji, za co chętnie zapłaciłbym te 250 pln więcej ale wszędzie widzę w sklepach info o 2-letniej gwarancji, stąd nie wiem czy jest to pomyłka na stronie Synology.
Tak sobie ustawiłem maksymalną kwotę 2500, do tego dyski, pewnie zamknę się w 3500-4000 pln, zastanawiam się jeszcze, czy na start 2 dyski czy 3, 5900 czy 7200 rpm.
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
ODPOWIEDZ