UPS z Synology

Awatar użytkownika
maurycy
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:11 pm

UPS z Synology

Post autor: maurycy »

Witam,
Czy ktoś ma takie rozwiązanie jak ono działa? Zastanawiam się nad zakupem UPS do serwera tak żeby mu się nic nie stało czy może zwykłą listwa przepięciowa starczy. Komunikacja z serwerem jest po USB czy można podpiąć po sieci i wtedy jeszcze np. ruter były informowany że zaraz nie będzie prądu?
Jedz dużo, bądź gruby całe życie!
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: UPS z Synology

Post autor: Zoltar »

Ja korzystam z UPS z listy urządzeń kompatybilnych. Komunikacja jest po USB. Działa to bardzo dobrze. Po IP również może być ale nie wiem czy Twój router coś takiego obsługuje.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: UPS z Synology

Post autor: WILU »

maurycy pisze: Czy ktoś ma takie rozwiązanie jak ono działa?
bardzo prosto. przy braku napięcia w sieci lub jego zbyt dużym wahaniom w górę / dół, zasilanie w ułamku sekundy przełącza się na akumulatorowe. dzięki temu masz zapewnioną ciągłość działania urządzenia.
maurycy pisze: Zastanawiam się nad zakupem UPS do serwera tak żeby mu się nic nie stało czy może zwykłą listwa przepięciowa starczy.
listwa to zdecydowanie za mało. ona chroni tylko przed zbyt wysokim skokiem napięcia w sieci.
maurycy pisze: Komunikacja z serwerem jest po USB czy można podpiąć po sieci i wtedy jeszcze np. ruter były informowany że zaraz nie będzie prądu?
można podpiąć po sieci lan, ale to jest raczej opcja w droższych urządzeniach i tych montowanych w szafach rack. UPS musi mieć wbudowaną sieciówkę z modułem SNMP, dzięki któremu możesz monitorować urządzenie i nim zarządzać. inna opcja, dużo tańsza to podłączenie UPS-a pod serwer Synology i ustawienie go UPS-em sieciowym. wtedy inne serwery NAS Synology lub inne urządzenia sieciowe które na to pozwalają, będą mogły monitorować stan UPS-a. jeśli router, o który pytasz, wspiera zasilacze awaryjne, to jak najbardziej będziesz mógł za jego pomocą monitorować stan UPS-a. wtedy po prostu w konfiguracji podajesz adres IP serwera NAS do którego podpięty jest kabel USB z UPS-a.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: UPS z Synology

Post autor: mikhnal »

To ja jeszcze obrazek wrzucę jak to wygląda w DSM:
sshot-1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: UPS z Synology

Post autor: stanley99 »

Akurat parę dni temu znajomy pokazał mi logi ze swojego systemu "inteligentnego domu" zarejestrowane tuż przed awarią UPS (zaznaczam, szczegółów owego systemu nie znam, ze znajomym mam kontakt sporadyczny). Napięcie na wyjściu UPS-a osiągnęło bodaj 278V, potem logów już nie było... Uwalony został bodajże switch, router, czy NAS przeżył tego nie pamiętam, ale mogę się przy najbliższej okazji zapytać...

Absolutnie nie jest moim zamiarem kogokolwiek zniechęcać do stosowania UPS-ów, ale chciałem pokazać, że urządzenie, którego niejako podstawowym celem jest zapobieganie awariom "energetycznym" samo stało się jej przyczyną...
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
balagaan
Amator
Posty: 32
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:04 pm

Re: UPS z Synology

Post autor: balagaan »

a podzielisz się jaki UPS miałeś ?
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: UPS z Synology

Post autor: stanley99 »

To nie ja miałem, tylko znajomy ;) Spróbuję go przepytać przy najbliższej okazji, jednak jak wspominałem, widujemy się sporadycznie, zwykle "w przelocie".
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: UPS z Synology

Post autor: Przemuss »

Jak ktoś oszczędza nie tam gdzie powinien (np zakup chinczykow) to pojawiają się takie a nie inne kwiatki.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: UPS z Synology

Post autor: WILU »

Przemuss pisze:Jak ktoś oszczędza nie tam gdzie powinien (np zakup chinczykow) to pojawiają się takie a nie inne kwiatki.
właśnie. nie chce mi się wierzyć by stało się coś takiego przy sprzęcie typu APC / Schneider Electric lub innym uznanym producencie. zresztą z tego co pamiętam, jak kupowałem UPS-y APC to tam była gwarancja tej firmy, że w przypadku uszkodzenia sprzętu związanego z przepięciem (czyli sytuacja opisana powyżej), APC deklarowało zwrot do 100 000 zielonych.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: UPS z Synology

Post autor: stanley99 »

Jak ktoś oszczędza nie tam gdzie powinien (np zakup chinczykow) to pojawiają się takie a nie inne kwiatki.
Widzę niektórzy z kolegów próbują sił w jasnowidztwie. Muszą jeszcze trochę poćwiczyć ;) Powerware 5125 1000VA. Zatem sprzęt chyba z nie najniższej półki, o chyba taki:
http://powerquality.eaton.com/Products- ... 138D382F60
Fakt faktem w użytkowaniu podobno już ok. 5-6 lat. Co jednak nie usprawiedliwia moim zdaniem charakteru uszkodzenia - rosnącego napięcia na wyjściu. Powinno zadziałać jakieś zabezpieczenie, ograniczenie, itp. Chociaż nie wiadomo, czy może własnie nie uległo uszkodzeniu, powodując tę awarię ;) Możemy sobie tylko pogdybać, stało się, awarie były są i będą, sprzęt jest tylko sprzętem, itd.
Powiem może tak: życie nauczyło mnie - a chodzę po tym świecie już trochę lat, wolałbym dobrych parę mniej - że "cios" potrafi przyjść z bardzo niespodziewanej strony. W tym przypadku od urządzenia, które niejako z definicji stawia się na straży "bezpieczeństwa energetycznego". I właściwie tylko tyle chciałem przekazać w tamtym poście.
Pozdrawiam.

P.S. Synek przetrwał. Znajomy coś wspominał o ubezpieczeniu, szczegółów nie znam, ale chyba będzie dochodził od ubezpieczyciela typu PZU, a nie producenta sprzętu.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ