Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

ODPOWIEDZ
camprut
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 01, 2017 4:52 pm

Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: camprut »

Słuchajcie myślałem że to jest łatwiejsze do ogarnięcia.
Chciałbym żeby można było urzywać kalnedarza przez iPhona oraz przez Samsunga. Rozumiem ze mam użyc DavDroida?
Problem w tym że jest jakis mętlik w związku z aktualizacją softu. Caldav a pozniej za chwile mowa jest o tym artykule https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... nology_NAS

Wszystko wygląda inaczej, ja mam WebDav Server ∑laczony port http 5005 i https 5006
Mam tez włączone Enable CalDav, ale te kalendarze pod view calendar list jak one się mają do kalendarza dostępnego z poziomu logowania do Synology? To jest cos innego? Stworzylem calendarname: work , location web/work Status Normal
Nie rozumiem nic z tego - kalendarz ktory uzywam z poziomu glownego menu Synology jest zupelnie czyms innym

Ja chce zrobic prostą rzecz: zeby aplikacja Calendar byla tak ustawiona by mozna bylo z niej zczytywac dane Androidem i Iphonem (w androidzie przez DavDroid chyba)
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: Zoltar »

Kolego, staraj się pisać językiem trochę bardziej zrozumiałym dla innych a nie tylko dla Ciebie. Co dla Ciebie znaczy hasło "...kalendarza dostępnego z poziomu logowania do Synology"? Czy chodzi Ci o aplikację Calendar, która jest w centrum pakietów czy może coś innego? Jeśli tak to próbujesz wyważyć już otwarte drzwi, sam zadałem pytanie dotyczące tej aplikacji i tu masz ten wątek - viewtopic.php?f=19&t=670.
Jak już poczytasz to pewnie się zorientujesz, że Kalendarz w oparciu o WebDav i aplikacja Calendar to dwa różne kalendarze. Do tej pory korzystałem z WebDav ale ostatnio przeniosłem się na aplikację Calendar ze względu na to, że daje podgląd kalendarza z poziomu aplikacji w DSM (w WebDav widzisz tylko pliki .ics z poziomu File Station w odpowiednim katalogu). Druga kwestia jest taka, że na Android musiałem każdy kalendarz dodawać osobno natomiast w oparciu o aplikację Calendar wszystkie kalendarze danego użytkownika (jego własne plus jemu udostępnione) są widoczne od razu po utworzeniu jednego konta z poziomu Android. Jeśli chodzi o aplikację na Android to nie używam DavDroida bo jest płatny lecz korzystam z CalDav Sync Adapter. Do tej pory nie miałem z tym problemu. Na iOS z tego co pamiętam to nie była potrzebna żadna aplikacji bo klient jest wbudowany.
Myślę, że jak poczytasz trochę o obu kalendarzach na spokojnie w helpie DSM to poradzisz sobie bez problemu - mi to przynajmniej pomogło. Warto najpierw poczytać zanim założysz wątek na forum - zaoszczędzi to Tobie czasu i nerwów.
camprut
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 01, 2017 4:52 pm

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: camprut »

Dziękuję, to rozjaśniłeś mi że to są dwa różne kalenarze. Bardzo bym chciał używać aplikacji Calendar.
Co w takim razie zrobić żeby korzystać z aplikacji Calendar z posiomu Androida/iOSa? Możliwe że jestem o krok od tego ale nie wiem jak to zrobić. Bardzo Ci dziękuję, postaram się wyrażać ściślej. Rzeczywiście chyba wyważam otwarte drzwi - interesuje mnie dostęp z poziomu NASa i z telefonów. Przeczytałem ten wątek i nadal nie wiem jak to ustawić (może źle mam ustawione porty do NAS Kalendarza, gdzie to mam spojrzec? Pozdrawiam!!!!
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: Zoltar »

A helpa przeczytałeś? Tam jest sporo opisane i w zasadzie wystarczająco do konfiguracji.
Zakładam (może błędnie), że dostęp do NASa z zewnątrz masz bo bez tego to kalendarz będziesz mógł synchronizować tylko w domu. Jeśli chcesz korzystać tylko w domu to w apce na Android którą Ci podałem wpisujesz adres, który podaje Ci kalendarz w opcji "Konto CalDav" (ten sam adres dla iOS i Android). Gdzie to znaleźć? Przeczytaj helpa. Jak już znajdziesz ten adres to go wpisujesz w apce na Android lub w konfiguracji iOS, podajesz użytkownika i hasło i tyle - kalendarz masz w telefonie. Jeśli chcesz dostępu z zewnątrz to tu będzie trochę więcej pracy ale też pytań. Najpierw ogarnij sam kalendarz i telefony a później wróć do tematu.
camprut
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 01, 2017 4:52 pm

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: camprut »

Bardzo pomogłeś, przeczytałem i udało mi się toto ustawić ale na IOSie
1. Odnosnie tego programu Caldav Sync Adapter powiedz mi bo jest duzo takich w sklepie Play - ja wziałem CardDav-SyncFree (cos nie dziala)
- search pod caldav sync adapter zwraca: Acaldav Sync Free Beta (zielony), CardDacSyncFree zolty, ale nie ma tego co mowisz, jakiej to firmy jest?

2. Jaki format tego wpisu ma byc do Anroida bo nic typu https://mojanazwanas.pl:5001/caldav/moj ... k/kcawoosu (to co podaje link Thunderbird w zakladce Konto CalDav nie działa.

Dodam jeszcze raz że na IOS bez problemu

UAKTUALNIAM: dodalem to o czym mowiles czyli CaldavSync Adapter (to byl ten program w wersji beta) i wpisalem to co w Thunderbird proponuje i dziala!
A reszta to chyba raczej poprostu otwarcie odpowiedniego portu. Czy mam przekierowac 5001 czy 38008 , 38443 CalDAV jak pisze instrukcja? BO tak średnio dziala w moze cos misu byc przekierowane jeszcze, cos sie nie odswieza itd


BARDZO POMOGLES!!!
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: Zoltar »

Ja używam zielonego, cieszę się że pomogło. Jeśli chodzi o porty to przekieruj 5001 na 5001 (ten co podaje Ci link dla Thunderbird)
camprut
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 01, 2017 4:52 pm

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: camprut »

Tak, własnie zielony. Tylko że własnie ciekawe bo on się synchronizuje z Androidem ale nie zawsze, i nie wiem od czego to zależy. Tak jak by sam sie nie chcial z samsunga synchronizowac w zadną strone mimo ze jest ustawione ze powinien nie wiadomo dlaczego działa dopiero jak wyłącze i włączę mu suwak SyncCalendar - inaczej last sync to jakaś godzina z przeszlosci bardzo dawna. Krótko mówiąc jak go zmusić żeby robil to automatycznie? Mam go w nowym samsungy Galaxy Tab7 ale dzis patrzylem w starszy telefonie Samsunga to nawet nie bylo przelacznika synchronizuj lecz jedynie mozna bylo wymusic synchronizacje.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: Zoltar »

Nie wiem dokładnie dlaczego tak się dzieje aczkolwiek u mnie nie zdarza się tak często i nie powoduje dużej nieaktualności danych
camprut
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 01, 2017 4:52 pm

Re: Jak to zrobic, juz nie wiem, zeby mozna bylo korzystac z aplikacji Calendar przez Androida i Iphona

Post autor: camprut »

Czy ktoś próbował z DavDroidem? tym płatnym? Co tam wpisac i czy wtedy to zadziała tak jak powinno?

Uzupelniam bo kupiłem DavDroida on mowi na dzien dobry Welcome to Davdorid You can add a CalDAV/CardDAV account now
Naciskam plus i mam do wyboru Login with email address co nie dziala tutaj

albo Login with URL and user name
pyta o Base URL i jak wpisalem to co tam zadzialalo to tu ni cholery
ODPOWIEDZ