Najmniejszy UPS dla Synka

solid
Amator
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 09, 2016 5:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Najmniejszy UPS dla Synka

Post autor: solid »

Dzięki za tipa. Mam podobne rozwiązanie u siebie - wszystko w szafce (NAS + switche + 3 micro serwery + konsola). Zastosowane dwóch wentylatorów 120 mm obniżyło temperaturę o ponad 6 stopni!
DS218+ 10GB RAM - DSM 7.1.1-42962 Update 5
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Najmniejszy UPS dla Synka

Post autor: BWaliszewski »

Weekend i zrobione :)

Cel: serwer w salonie dziennym [brak alternatywy]. Schowany i wyciszony. Niewidoczny dla oka i niesłyszalny dla ucha :)
Materiały do montażu: Serwer DS918+, Router RT6600ac, UPS APC CyberFort, wentylator Noctua NF-S12A, zestaw zasilacza z programowalny termostatem... oraz fura kabli i zasilaczy - które również musza "zniknąć"
Przewidywane problemy: Ułożenie kabli aby nie były widoczne i utrzymanie dobrej temperatury w mocno zamkniętym dla serwera miejscu.

Wszystko się udało. Termostat steruje wentylatorem: uruchamia się przy 30 stopniach i wentyluje aż temperatura w szafce spadnie poniżej 27 stopni. Po 4h godzinach - temperatura podniosła się o 4-5 stopni - więc wentylator nawet nie drgnął. Sam serwer ustawiony jest na wentylowanie w ciszy [najwolniejsze]. Jestem świadomy, że latem będzie trudniej - ale nie powinno być źle. Niemal niczego nie widać, wszystko pochowane. Cel osiągnięty! :-) Sam wentylator od strony ściany - jest osłonięty filtrem. Być może to uchroni nieco ścianę przed brudnym nalotem, który pojawia się w takich miejscach, po kilku miesiącach.

Wnioski i błędy: Dopiero po zmontowaniu wszystkiego, przypomniało mi się, że całe mieszkanie mam w systemie ZIGBEE. Więc jak mi się będzie znowu chciało, to zmienię ten termostat na sterowniki w w/w. To pozwoli na sterowanie automatyką w tym systemie oraz kontrolę w smart urządzeniach i za pomocą Google Assistant :-)

Jestem bardziej niż zadowolony :-)

01 Co ma być zamontowane.jpg
02. Podwieszony UPS.jpg
03. Podwieszony UPS.jpg
04. Podwieszony UPS i listwa.jpg
05. Mistrzem wycinania nie jestem.jpg
06. Wentylacja gotowa.jpg
07. Montaż routera.jpg
08. Pierwsze uruchomienie.jpg
09. Pierwsza godzina pracy.jpg
10. Czwarta godzina pracy.jpg
11. Efekt końcowy.jpg
12. Efekt końcowy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 616
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Najmniejszy UPS dla Synka

Post autor: SnejX »

Brawo Ty,
Bardzo ładnie to wygląda.
ODPOWIEDZ