Synology Photo - Udostępnianie na innym użytkowniku

ODPOWIEDZ
IMEX
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 10, 2024 8:41 am

Synology Photo - Udostępnianie na innym użytkowniku

Post autor: IMEX »

Cześć
mam 1621 od jakiegoś już czasu jednak z Photo nie korzystałem.

Na standardowym koncie administratora wszystko działa jak trzeba.
Jednak gdy dodam użytkownika i zaloguje się na niego ze wszystkimi uprawnieniami dostępu, jednak nie jako administrator - ale zaloguje się na tej samej przeglądarce wszystko jest ok, tzn. działa udostępnianie plików - standardowa ikonka trójkątna.
Ta sama operacja na innej przeglądarce gdzie nie jest zalogowany administrator, wszystko działa poza tym, że nie mogę udostępnić zdjęcia - chodzi o link zewnętrzny.
W czym jest problem? Sprawdziłem uprawnienia dla użytkownika i dla katalogu na dysku, jest wszystko ok - pomijając, że to nie jest administrator.
Sprawdziłem jeszcze - wystarczy, że w grupach zaznaczę administrator - udostępnianie jest aktywne.

edytowane
Dodam jeszcze że robiąc ograniczenia na dodatkowym koncie wszędzie gdzie się da na tylko do odczytu lub tylko przegladanie katalogów to nadal w Synology Photo da się wykasować zdjęcia - czy to jest normalnie? - aplikacja raczej jest w wielu aspektach niedopracowana.

Dodam jeszcze sprawę udostępniania - nadalem wszelkie uprawnienia - na 100% dostepu do wszystkiego - do wszystkich katalogow do zmian asm zapis zmiany ith ( bez zaznaczenia administrator ) nadal nie da się udostepnić plików - link zewnętrzy - Czyli gdzieś jest problem ?
ODPOWIEDZ