Znikająca konfiguracja APC SmartUPS SC1500i w DSM 6.2 - DS1511+

ODPOWIEDZ
igor24
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 03, 2024 12:36 pm

Znikająca konfiguracja APC SmartUPS SC1500i w DSM 6.2 - DS1511+

Post autor: igor24 »

Synology 1511+
DSM 6.2
APC SmartUPS SC1500i (niewspierany natywnie)
chiński kabel z kontrolerem FTDI DB9>USB wpięty w ttyUSB0
system po wyłączeniu prądu resetuje konfigurację ups

Dzień dobry,
może ktoś znający system Synology zna jakieś proste rozwiązanie mojego problemu, czym się podzieli w wolnej chwili? Na dzisiaj po każdym wyłączeniu prądu i systemu muszę ręcznie od nowa klepać zmiany przez SSH. Bardzo niewygodne, dlatego z góry dziękuję za pomoc.

Opis
UPS choć niewspierany po dronych modyfikacjach konfiguracji DSM pięknie działa i po zadanym czasie wyłącza Synology a nawet sam siebie, po czym po powrocie zasilania ponownie poprawnie włącza się ale TYLKO RAZ i gubi zmiany w plikach ;)

Po zaniku zasilania DSM przywraca jakąś konfigurację, która ma w nosie mój UPS i naniesione zmiany, nadpisuje pliki, a w efekcie UPS dla systemu nie istnieje. Kolejny brak zasilania powoduje, że ups działa i rozładuje się do końca, a wtedy pada Synology bez poprawnego zamknięcia. Jak zmusić Synology, aby nie podmieniał skorygowanych przeze mnie plików?

Szczegóły
Wiekowy APC SmartUPS SC1500i ale całkowicie sprawny, nowe baterie.
Kupiłem do niego na Amazonie kabel DB9>USB, podłączyłem do portu USB - kabel nieoryginalny z kontrolerem FTDI, ale w pełni zamienny (potwierdzone). Sterowniki są natywnie w DSM. Wymieniony UPS nie jest wspierany, więc wsparcie Syno mnie odesłało na drzewo, nie pomagają jeśli ktoś miesza w konfiguracji.

Zmieniłem wpisy w pliku
ups.conf
driver = apcsmart
port = /dev/ttyUSB0

oraz
/usr/syno/etc/rc.sysv/ups-usb.sh
w sekcji
"StartAllDrv()": 


podmieniłem wpis
local DRV_LIST="usbhid-ups blazer_usb bcmxcp_usb richcomm_usb tripplite_usb" 


na poniższy
local DRV_LIST="apcsmart blazer_usb bcmxcp_usb richcomm_usb tripplite_usb"

po restarcie demona ups
ups-usb.sh
zasadniczo konfiguracja i sterowanie zaczynają być dostępne i działają, nawet przeliczają w sekundach czas pracy i jest pięknie do pierwszego wyłączenia prądu.

Jeśli ktoś ma pomysł jak zachęcić DSM, żeby nie przywracał zmienionych plików, to bardzo proszę o podpowiedź, to dla mnie nieznany system. Myślę że ten sam kłopot mają wszyscy, którzy wpięli inne UPS-y niż wymienione na krótkiej liście wspieranych zasilaczy.
Dodam jeszcze, że przyszło mi do głowy wykorzystanie /etc/rc.local ale nie ma u mnie nic takiego (no such file or directory).
Pozdrawiam
Synology DS1511+
DSM 6.2
APC SmartUPS SC1500i
Eero Pro6 x3
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Znikająca konfiguracja APC SmartUPS SC1500i w DSM 6.2 - DS1511+

Post autor: look12 »

Może ten opis zainspiruje:
https://openpeerpower.io/docs/autostart/synology/

Podmiana plików po restarcie serwera i restart deamona to jakieś tam obejście.

Zerknij na plik /usr/syno/bin/user.data.collector/synouserdata_ups
Tam jest pobierana informacja o UPS (/usr/bin/upsc ups) i ustalana wartość driver, co prawdopodobnie jest przenoszone na pliki konfiguracyjne po starcie serwera.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ