Problemy z DS214se po update'cie do 7.x - prośba o pomoc

ODPOWIEDZ
AsPik
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 02, 2023 11:29 am

Problemy z DS214se po update'cie do 7.x - prośba o pomoc

Post autor: AsPik »

Witam,
jest to mój pierwszy post, dlatego na wstępie chciałem się przywitać i pozdrowić użytkowników Forum.

Jak wynika z tematu mam problem z serwerem Synology DS214se, z którym nie bardzo potrafię sobie poradzić, pewnie również ze względu na fakt, że jestem laikiem w temacie serwerów, a swojego Synology wykorzystuję tylko do przechowywania zdjęć i/oraz filmów, żeby przeglądać w domu na TV.
Mój problem jest następujący: gdzieś w okolicach września'23 zrobiłem aktualizację oprogramowania serwera z 6.x do 7.x.. Do tej pory serwer działał OK, a aktualizację zrobiłem, bo zobaczyłem taką opcję dostępną - tzn. nic się z serwerem nie działo, żeby aktualizacja miała być próbą naprawy problemu.

Efekt aktualizacji jest taki, że serwer pracuje ekstremalnie wolno, przestała mi działać na telefonach aplikacja DS Photo, więc zainstalowałem Photos Mobile, ale ta również działa bardzo wolno, ale to tak wolno, że jakiekolwiek zarządzania zdjęciami jest niemożliwe. Nie bardzo wiem, z czego to wynika - z tego że serwer jest stary??? Na tą chwilę, szczerze mówiąc wolałbym wrócić do wcześniejszej wersji oprogramowania??? ale może jakieś inne sugestie z forum???

Inna opcja jaką rozważam to wymiana na DS223j? myślicie, że to ma sens? W obecnym serwerze mam dysk WD SATA/64MB Cache NASware 3.0, 2.0TB, czy jeśli kupię nowy serwer to będę mógł, po prostu przełożyć dysk, i tyle...?

Przepraszam, jeśli mój problem wyda się większości infantylny, jak pisałem powyżej moje doświadczenia z tego zakresu są raczej "okazjonalne" :), z góry jednak dziękuję Wszystkim za pomoc, każda wskazówka się przyda :)

Pozdrawiam całe Forum!
Michał
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problemy z DS214se po update'cie do 7.x - prośba o pomoc

Post autor: Przemuss »

Ten model ma procesor 2 rdzeniowy o dość niskim taktowaniu. Do tego 256MB ram to zdecydowanie za mało do zadań jakie chcesz używać. Do funkcji tylko i wyłącznie przechowywania danych się nada. Na cokolwiek więcej to dla niego za dużo.
Pora szukać czegoś z + w nazwie.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 449
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

Re: Problemy z DS214se po update'cie do 7.x - prośba o pomoc

Post autor: pdz »

Miałem bodajże DS118 z procesorem Realtek, mimo iż trzymałem tylko filmy i fotki to zabijało go indeksowanie.
Obecnie mam DS220+ i radzi sobie bardzo dobrze.
Sądzę, że modele z jakimś Intelem czyli pewnie z plusem w nazwie działają sensownie.
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
ODPOWIEDZ