Konfiguracja VPN z własnym internetem

Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 356
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Konfiguracja VPN z własnym internetem

Post autor: BWaliszewski »

...a to mam jeszcze jedno pytanie. Czy w routerze, w "Narzędziach sieciowych" - powinienem mieć możliwość uzyskania pinga z drugiej sieci? Bo taki ping nie przechodzi mi po żadnej ze stron. Sieć wewnętrzną lub adresy www, pinguje bez problemu... ale tej z "drugiej strony" - nie. Dodam, że wszystkie usługi między sieciami [zdalne katalogi, bazy danych, etc...], chodzą wyśmienicie i bez problemu.

Zrzut ekranu 2023-09-07 130836.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS923+ DSM 7.2.1-69057 Update 4 / 16GB RAM / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Konfiguracja VPN z własnym internetem

Post autor: stanley99 »

Hm, co prawda łączę się z VPN (Synology) na routerze tylko jako "zwykły" klient, ale pingować mogę w obie strony, tzn. z routera do klienta też. Z ciekawości - nigdy mi to nie było potrzebne - podmontowałem w File Station na NAS folder udostępniony na kliencie (Win 10) - i działa. Montowałem przez adres IP klienta czyli: \\IP_klienta\udost_folder
Myślę, że podobnie powinno być w połączeniach sieci site-to-site. Chyba, że może jakiś frewall(e) blokuje odpowiedź na ping? Bo piszesz, że inne usługi, udostępnianie zasobów, etc. działają.

Co do blokowania (niektórych?) portów przez Orange coś może być na rzeczy. Miałem kiedyś problem z połączeniem, gdy robiłem pierwsze próby z VPN, PPTP i L2TP. Z tym, że to było dobrych kilka lat temu, oraz to klient był w sieci Orange (właściwie w Nju, ale to submarka pomarańczowych). Radykalnie pomogła zmiana na OpenVPN (a potem gdy kupiłem RT2600 - na Synology VPN), w których do komunikacji wystarczy jeden port, oraz można go zmienić na inny niż domyślny.

Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ