Przywrócenie całego systemu - bitlocker

ODPOWIEDZ
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Przywrócenie całego systemu - bitlocker

Post autor: Przemuss »

Korzystam z rozwiązania ABFB od dłuższego czasu. Zdarzało się przywracać systemy nieszyfrowane BitLockerem i wszystko było dobrze.
Od wczoraj walczę z laptopem który miał zaszyfrowany cały dysk C. System się przywrócił uruchomił się już bez szyfrowania. Natomiast system nie działa jakbym tego oczekiwał. Ma problemy sam ze sobą jakby miał ze 3 kule u nogi. Ale na upartego szło by korzystać.
No więc zaszyfrowałem na nowo dysk C. I tu dopiero zaczęły się cuda, bo po zaszyfrowaniu system wstał ale uruchomienie czegokolwiek jest już niemożliwe jakby system nie mógł uruchomić podstawowych narzędzie m.in explorer.exe. Twierdzi że skrót nie jest powiązany w właściwą aplikacją.
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją?
To jakby system po przywróceniu potrzebował odszyfrowania a nie jest to zaszyfrowane. A jak zaszyfrowałem to jakby wszystko było zaszyfrowane podwójnie stąd nie działające aplikacje.
Zrobiłem też próbę na osobnym nośniku dysku który był szyfrowany. To po przywróceniu zaszyfrowanego zasobu z poziomu linuxa pliki są dostępne jakby nigdy nic.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ