[ABB] [Hyper Backup] Wykonanie kopii katalogu roboczego ABB poprzez Hyper Backup

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wotik
Amator
Posty: 33
Rejestracja: pt mar 25, 2016 9:28 am
Lokalizacja: Vloscovia

[ABB] [Hyper Backup] Wykonanie kopii katalogu roboczego ABB poprzez Hyper Backup

Post autor: wotik »

Witam

Pytanie do znawców tematu. Załóżmy taki scenariusz:
Jest sobie katalog roboczy Active Backup (folderu z kopiami zapasowymi wykonanymi w ABB). Okresowo wykonywane są jego migawki. Załóżmy, że wykonam Hyper Backupem backup takiego folderu roboczego Active Backup na zwykłym dysku USB (z NTFS).
I teraz pytanie. Czy w chwili przywrócenia tak wykonanej kopii poprzez Hyper Backup, katalog ABB zostanie przywrócony poprawnie (tak aby można było z niego przywracać dane na końcówki) i będą w nim także zachowane migawki?
Zdrowy rozsądek podpowiada, że to się nie może udać ale z tego co pamiętam, kilka miesięcy temu robiłem taki eksperyment i to się chyba udawało (ale nie jestem na 100% pewien). Może ktoś coś podobnego także robił, bo obecnie nie mam żadnego "pacjenta" aby taki test przeprowadzić...
pozdrawiam
Wojtek

DS118 | 1GB RAM | 1x 2TB WD RED WD20EFRX
DS214+ | 1GB RAM | 2x 2TB WD RED WD20EFRX | RAID1
DS216+ | 8GB RAM | 2x 14TB WD ULTRASTAR DC HC530 | SHR
DS220+ | 2GB RAM | 2x 8TB WD GOLD WD8004FRYZ | RAID1
DS1520+ | 8GB RAM | 4x 14TB WD ULTRASTAR DC HC530 | SHR
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

[ABB] [Hyper Backup] Wykonanie kopii katalogu roboczego ABB poprzez Hyper Backup

Post autor: look12 »

wotik pisze:Witam

Pytanie do znawców tematu. Załóżmy taki scenariusz:
Jest sobie katalog roboczy Active Backup (folderu z kopiami zapasowymi wykonanymi w ABB). Okresowo wykonywane są jego migawki. Załóżmy, że wykonam Hyper Backupem backup takiego folderu roboczego Active Backup na zwykłym dysku USB (z NTFS).
I teraz pytanie. Czy w chwili przywrócenia tak wykonanej kopii poprzez Hyper Backup, katalog ABB zostanie przywrócony poprawnie (tak aby można było z niego przywracać dane na końcówki) i będą w nim także zachowane migawki?
Zdrowy rozsądek podpowiada, że to się nie może udać ale z tego co pamiętam, kilka miesięcy temu robiłem taki eksperyment i to się chyba udawało (ale nie jestem na 100% pewien). Może ktoś coś podobnego także robił, bo obecnie nie mam żadnego "pacjenta" aby taki test przeprowadzić...
HB przywróci poprawnie katalog z kopiami ABB, przywróci również folder z migawkami. Z backapu bez problemu powinno dać się przywrócić dane na końcówki, powinny być dostępne również migawki, nie mam pewności, czy otworzony folder z migawkami jest wystarczający do przywrócenia kopii z migawki. I jedna uwaga, jeżeli przywrócenie backapu HB robisz do innego NAS’a, to odtworzenie backapu HB powinno zapewnić możliwość przywrócenia kopii z ABB.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ