Drive Client nie działa po wylogowaniu

ODPOWIEDZ
Webby
Amator
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 25, 2022 9:01 pm

Drive Client nie działa po wylogowaniu

Post autor: Webby »

Troszkę jestem zaskoczony..
Po ustawieniu kopii z harmonogramem i zaznaczeniem opcji, by komp się wyłączał po backupie, po wylogowaniu okazało się że backup nie został zrobiony i komputer się nie wyłączył....
Czyli Drive Client nie działa po wylogowaniu? Na to wygląda

A zamysł był taki, by zawsze w tle działał taka kopia, bez z wglądu kto jest zalogowany lub w ogóle nie jest zalogowany..

Pytanie. Czy jakoś da zrobić, by ten klient zawsze działał w tle?? Może jakoś zrobić z tego usługę??

A może jest inny pakiet, podobnie działający??

No bo mam komputer, który jest jednocześnie serwerem baz programów księgowych dla innych komputerów... Na nim pracuje jedna księgowa. I w zasadzie na jej koncie mógłby działać ten klient, ale czasami może się ona wylogować albo wogóle nie zalogować...i wtedy kopia nie ruszy...

Pomóżcie mi to zrozumieć. Albo pokazać jakąś alternatywę..

(2 razy w tygodniu robię przyrostowy backup całego dysku za pomocą SBfB ale mimo wszystko chcę mieć dodatkowo kilka katalogów zbackupowanych za pomocą Driva)

pozdrawiam
DS220+
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Drive Client nie działa po wylogowaniu

Post autor: Przemuss »

Narzędzie od synology ABfB wykona kopie jako usługa.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Webby
Amator
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 25, 2022 9:01 pm

Re: Drive Client nie działa po wylogowaniu

Post autor: Webby »

Webby pisze: czw sty 27, 2022 4:48 pm Czyli Drive Client nie działa po wylogowaniu. Na to wygląda
Jaka alternatywa dla kilku katalogów?
pozdrawiam
Przyszedł mi do głowy teraz pomysł, a jako że przez tydzień nie będę miał dostępu do firmowego NASa i komputerów i nie mogę przetestować, to podzielę się nim z Wami, czy to ma prawo zadziałać?

Otóż za pomocą np. administracyjnego konta np. AD uruchamiam sobie Drive Clienta, konfiguruję np. kopię z harmonogramem i zamykam Drive Clienta, no tak całkowicie. Później w windowsowskim harmonogramie zadań tworzę nowe zadanie, by w momencie uruchomienia komputera uruchamiał mi się Drive Client z uprawnieniami tego właśnie administracyjnego konta AD. Więc bez względu na to kto będzie zalogowany lub w ogóle nie zalogowany, to Drive Client się uruchomi, tak w tle. Tak wygląda teoria.
Więc kilka dni musze czekać na eksperymenty, czy to ma prawo zadziałać.. albo Wy podpowiecie mi czy to ma sens...

pozdrawiam
DS220+
Webby
Amator
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 25, 2022 9:01 pm

Re: Drive Client nie działa po wylogowaniu

Post autor: Webby »

Dopowiem tylko do poprzedniego postu.
Sprawdziłem. Ten sposób działa bardzo dobrze.

1. Zaloguj się na konto np. administracyjne.
2. Uruchom Drive Clienta i ustaw chronione katalogi i harmonogram kopii zapasowej.
3. Odznacz opcję, by client nie uruchamiał się przy zalogowaniu. (ma się nie uruchamiać)
3. W harmonogramie zadań Windows ustaw nowe zadanie, by po uruchomieniu komputera uruchamiał się Drive Client(chyba launcher.exe) z uprawnieniami tego użytkownika(administratora), na którym konfigurowałeś klienta.
4. Od tej pory po uruchomieniu komputera uruchomi się Drive Client i o żądanej porze będzie robił kopie, bez względu na to kto jest zalogowany lub niezalogowany.


Teraz tylko musze sprawdzić, czy inny użytkownik po zalogowaniu może sobie uruchomić nową sesje clienta i niezależnie chronić swoje katalogi(choć nie jest to u mnie potrzebne).
Przemuss doradził, by robić to za pomocą ABB kóry pracuje jako usługa, lecz jeśli chce to robić codziennie, to jest to ok. 2-3GB/dziennie danych do przesłania.
Natomiast wybrane katalogi za pomocą Drive Clienta zajmują u mnie ok 100MB/dziennie więc jest różnica.

Mam w NASie dysk 1TB i w przypadku kilku takich komputerów musze dbać o każdy GigaBajt.

NASa uczę od miesiąca więc jest to u mnie na zasadzie radosnej twórczości.

pozdrawiam
DS220+
Webby
Amator
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 25, 2022 9:01 pm

Re: Drive Client nie działa po wylogowaniu

Post autor: Webby »

Witam
od kilku dni (grudzień 2022) nie była robiona kopia. Okazało się, że Drive Client zgłasza niezgodność z wersją serwera DSM (DSM był aktualizowany kilkanaście dni temu). Po przeinstalowaniu klienta wszystko ruszyło, ale niestety automatyka, którą ustawiłem poprzednio (opisałem w poprzednim poście z przed prawie roku) chyba nie działa.

Tzn. nie widzę w menadżerze zadań uruchomionego procesu Drive Client (zamiast tego widzę jakieś 3 procesy cloud sync, i nie wiem., czy one sa związane z Synology)

Może mi odpowiecie, czy teraz Drive Client, po najnowszych aktualizacjach uruchamia się w procesach jako Drive Client, czy proces jest nazwany inaczej, niestety, nie mogę teraz tego sprawdzić. W harmonogramie zadań odpalam klienta nastepujaco:

Kod: Zaznacz cały

C:\Program Files (x86)\Synology\SynologyDrive\bin\launcher.exe
DS220+
ODPOWIEDZ