Reinstalacja serwera

ODPOWIEDZ
wordhea
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:32 pm

Reinstalacja serwera

Post autor: wordhea »

Cześć,

DS416, z panelu sterowania wybrałem resetowanie i wyczyszczenie wszystkich danych. Ok, po chwili się podniósł ponownie.
W Synology Assistant był widoczny jako "niepodłączony". Po dwukrotnym kliknięciu przenosi do strony www na którym chce migrować dane. Nie chcę nic migrować tylko postawić go od zera. Teraz w Synology Assistant status jest "migrowalny". Już się pogubiłem. Jak to przejść dalej żeby serwer był on nowa "czyściutki"? Bez poprzednich danych, ustawień... kombinowałem z tym resetem z tyłu obudowy ale coś mi nie wychodzi. Naciśnięcie 1 raz - sygnał dźwiękowy, po sekundzie naciskam drugi raz ale nie słyszę trzech dźwięków tylko jeden.
Będę wdzięczny za nakierowanie mnie...
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: mikhnal »

Nie trzymałeś wystarczająco długo przycisku reset.
Tryb 2: Resetowanie serwera Synology NAS i ponowna instalacja systemu DSM
Ten tryb usuwa wszystkie konfiguracje systemu i wykonuje wszystkie funkcje resetowania zawarte w Trybie 1.

Znajdź przycisk RESETUJ na serwerze Synology NAS
Naciśnij i przytrzymaj przycisk RESET przez około 4 sekundy, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy. Natychmiast zwolnij przycisk.
W ciągu 10 sekund ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk RESET przez 4 sekundy, aż usłyszysz kolejne 3 sygnały dźwiękowe.
Poczekaj około 2 minut, aż kontrolka STATUS na serwerze Synology NAS zacznie migać na pomarańczowo lub zielono.4 Pomyślnie zresetowano serwer Synology NAS i wyczyszczono konfigurację systemu.
Wprowadź adres find.synology.com w pasku wyszukiwania przeglądarki internetowej i zlokalizuj serwer Synology NAS. Serwer Synology NAS powinien mieć status Konfiguracja została utracona.
Kliknij dwukrotnie serwer Synology NAS. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zakończyć proces ponownej instalacji.
https://kb.synology.com/pl-pl/DSM/tutor ... logy_NAS_7
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Przemuss
Godfather
Posty: 1314
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: Przemuss »

To winno pomóc tryb 2 https://kb.synology.com/pl-pl/DSM/tutor ... nology_NAS przy ponownym resecie DSM.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
wordhea
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:32 pm

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: wordhea »

Dziękuję za podesłanie linka. Próbowałem wczoraj opcji nr2 z dwukrotnym wciskaniem resetu z tyłu obudowy - problem w tym że za drugim naciśnięciem nie usłyszałem 3 dźwięków tylko jeden.

Wcześniej zrobiłem reset z panelu sterowania. Po restarcie serwer ma defaultową nazwę oraz status "niepołączony". I to by było super według ściąg z netu ale... po kliku na serwer na pasku, otwiera mi się web assistant i nie ma opcji "re-install" tylko "migruj". Próbowałem nawet tych dwóch opcji migracji ale po pobraniu nowego pliku DSM po chwili wywala komunikat że prawdopodobnie plik jest uszkodzony i nawet nie udaje się z migracją (której nie chcę).

Teraz serwer w Synology Assistant ma status "migrowalny". I diabli wiedzą jak to teraz ugryźć. Będę dziś wieczorem się z tym znowu męczył, gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł jak to ogarnąć - byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: mikhnal »

Napiszę to jeszcze raz: za krótko trzymasz wciśnięty guzik reset za drugim razem.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
wordhea
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:32 pm

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: wordhea »

Ok, trzymałem z naście sekund za drugim razem ale się nie doczekałem trzech dźwięków. Po drugim naciśnięciu był tylko jeden dźwięk i długo nic. Ale ok, sprawdzę jak przytrzymam jeszcze dłużej. THX!
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2739
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: mikhnal »

Wykonaj dwie próby: pierwsza jak w opisie ze strony pomocy, po włączeniu Synka odczekaj chwilę aż się uruchomi podstawa oprogramowania, dopiero teraz przytrzymaj guzik reset najpierw do pierwszego piknięcia a potem drugi raz długo do potrójnego dźwięku. Jeśli to nie zadziała to wyłącz zasilanie, odczekaj chwilę i przytrzymaj reset jeden raz powyżej minuty.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
wordhea
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:32 pm

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: wordhea »

Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Dziś wieczorem zrobię ćwiczenie według Twoich wskazówek :)
wordhea
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:32 pm

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: wordhea »

obejrzałem jeszcze filmy na YT jak resetują za pomocą przycisku z tyłu... raz wciskam "beep" po sekundzie ponownie wciskam, słyszę po chwili kolejne "beep" ale pojedyńcze a nie jak na filmikach potrójne. Próbowałem kilka razy, trzymałem za drugim razem wciśnięty przez 2-3minuty... tylko jeden ten drugi "beep"... :(
wordhea
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 29, 2022 8:32 pm

Re: Reinstalacja serwera

Post autor: wordhea »

p.s. odłączenie od zasilania i trzymanie przez ponad minutę przycisku reset też nie pomaga

update: mam pewien trop - właśnie go stosuję, wg FAQ podnoszę wersję DSM od 6.2-23739 przez 3 kolejne dostępne - na razie się instaluje więc jest jakiś progres.
ODPOWIEDZ