Problem z Cloud Sync oraz Backupami RS1619xs+

Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2747
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Cloud Sync oraz Backupami RS1619xs+

Post autor: mikhnal »

Wyłączyłeś kompresję pamięci i przetestowałeś jak wszystko działa?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
KLukasik
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 10, 2022 8:41 am

Re: Problem z Cloud Sync oraz Backupami RS1619xs+

Post autor: KLukasik »

Tak jest, kompresja wyłączona. Serwer działał 24h bez najmniejszych problemów. Od jakiś 2h znowu użycie RAMu rośnie. Podejrzałem procesy i wychodzi że głównym winowajcą jest SMB(smbd) które pochłania od kilku godzin coraz większe ilości ramu. Mam po SMB połączonych 5 użytkowników z czego jeden co jakiś czas coś kopiuje reszta jest połączona ale nie przeprowadza żadnych operacji.


Poczekałem aż użytkownik który wykonywał operacje skończy, podejrzałem użycie i SMB używał ponad 1GB RAMu. I to użycie cały czas było mimo że użytkownik skończył. Uznałem że rozłączę tego użytkownika i dopiero wtedy magicznie pamięć została zwolniona. Z tego co mi się wydaje SMB ma jakieś wycieki pamięci i wystarczy że użytkownicy zaczną wykonywać jakieś operacje, użycie RAMu rośnie ale potem nie jest to zwalniane gdy dane czynności się skończą.
KLukasik
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 10, 2022 8:41 am

Re: Problem z Cloud Sync oraz Backupami RS1619xs+

Post autor: KLukasik »

Po tygodniu w teorii wszystko wyglądało spoko ale dziś rano podejrzałem jak wygląda sprawa ze zrobieniem backupu. Serwer zamulił się na 59% sprawdzania integralności i nagle wyrzucał że docelowy serwer rsync jest offline. Ogólnie wyszło ze problemy ma również hyper backup który mimo że serwer był online to go nie widział i wyrzucał błędy o słabym połączeniu. Uznałem że zresetuję pakiet Hyper Backup ale oczywiście było by za pięknie jakby wszystko zachowało się poprawnie i pakiet uruchomił się ponownie. Kręciło kręciło a apka nie chciała wstać. Uznałem że wykonam reset i zobaczymy czy wtedy się ogarnie ale niestety od 1,5h DSM kręci i nie potrafi wstać.
Zrzut ekranu (165).jpg


Także nie dość że SMB zapycha RAM (i go nie zwalnia) przy tym jak użytkownicy wykonują operacje, to podobnie ma HyperBackup potrafi umrzeć jak nie na robieniu kopii to na sprawdzaniu integralności po czym nie da się uruchomić tego pakietu. Na domiar złego DSM sie nie ogarnia po resecie i może tak wisieć w nieskończoność (poza DSM jest normalny dostęp do serwera czyli mam dostęp do plików do synology jako dysku sieciowego).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z Cloud Sync oraz Backupami RS1619xs+

Post autor: Przemuss »

Zrób próbę na zupełnie innych dyskach.
Czyli wyciągnij te co masz, wstaw inne i postaw system od nowa. Może być tak że to któryś z dysków ma problem i sieje na całość.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ