Cloud Sync nie pobiera wszystkich plików/folderów

ODPOWIEDZ
KLukasik
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 10, 2022 8:41 am

Cloud Sync nie pobiera wszystkich plików/folderów

Post autor: KLukasik »

Witam,

skonfigurowałem Cloud Sync i próbuję synchronizować dużą ilość danych z Dropboxa na Serwer Nas Synology (RS1619xs+). Do synchronizacji został wybrany cały folder główny. Jako kierunek synchronizacji wybrałem "pobierz wyłącznie zmiany zdalne" oraz zaznaczyłem opcję, żeby nie usuwać plików na serwerze docelowym nawet jeśli są usunięte na folderze zródłowym. Tym sposobem powinienem mieć pobrane wszystkie pliki z Dropboxa.

Ogólnie wszystko jako tako działało bo synchronizacja się robiła ale gdy dziś chciałem wyciągnąć zagnieżdżone dane to nagle okazało się że Cloud Sync nie pobrał masy danych z głębszych podkatalogów (brakuje zarówno folderów jak i plików). Cloud Sync potrafi pokazywać że wszystko jest zsynchronizowane ewentualnie dociągnąć jakieś nowe dane które się pojawiają ale olał resztę (a mowa tu o kilku terabajtach danych). Czy rzeczywiście jest to takie nieułomne na poważniejszą skalę czy może coś źle robię? Nadmienię tylko że:

1) nie mam żadnych restrykcji co do plików,
2) owe niezsynchronizowane foldery widać gdy wejdę w ustawienia Cloud Synca ale w "File Station" ich już nie ma.
3) to nie jedyne problemy z synology i cloud synciem. Nie działają również harmonogramy, właściwie każdego dnia muszę na nowo uruchamiać ręcznie pakiet bo nie dość że sam nie wstaje według harmonogramów to tak samo jeśli wyłączymy harmonogramy i powinien działać cały czas to zwyczajnie sam się wyłączy i trzeba go uruchomić.

Soft najnowszy: DSM 7.1.1-42962 Update 1
Zrzut ekranu (157).png
Zrzut ekranu (158).png
Zrzut ekranu (159).png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cloud Sync nie pobiera wszystkich plików/folderów

Post autor: mikhnal »

A może na Dropboksie jest ograniczenie "głębokości ścieżki"?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
KLukasik
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 10, 2022 8:41 am

Re: Cloud Sync nie pobiera wszystkich plików/folderów

Post autor: KLukasik »

to nie to, bo mamy do dropboxa podłączone inne urządzenia (głównie kompy) i problem nie występuje.
ODPOWIEDZ