Router RT2600ac blokuje google - czy to możliwe?

ODPOWIEDZ
WEBimpuls
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 06, 2022 9:46 pm

Router RT2600ac blokuje google - czy to możliwe?

Post autor: WEBimpuls »

Mam mega dziwny problem w firmie.
Co jakiś czas (ostatnio coraz częściej) w całej firmie przestaje działać wyszukiwarka google (wszystkie komputery i wszytkie przeglądarki). Google nie nakłada na nas żadnych blokad (sprawdziliśmy, już raz taką blokadę mieliśmy w google i wiemy czym to się objawia) a efekt jest taki jakby zapytanie GET do domeny Google.com w ogóle nie przechodziło przez router. Wg narzędzi developerskich przeglądarki zapytanie get jest wysyłane i nie ma żadnej odpowiedzi.

Śledztwo wewnętrzne nie wykazało niczego mądrego ale wykryliśmy tylko że wystarczy zrestartować router i wszystko wraca do normy jednak po kilku dniach dzieje się to samo. Cały czas jesteśmy na tym samym stałym IP wiec o blokadzie adresu IP raczej nie ma mowy. Inne usługi google działają bez problemu.

Czy to możliwe że to wina routera? Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Może jakieś nieznane mi zabezpieczenia? Ktoś coś wie lub podpowie?

Router: RT2600ac
Wersja: SRM 1.2.5-8227 Update 5 (aktualny)
Router kupiony około 4 lata temu
W sieci LAN mam też Synology NAS.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router RT2600ac blokuje google - czy to możliwe?

Post autor: mikhnal »

Czy są włączone jakieś zabezpieczenia na routerze? Threat Prevention, Safe Access?
Rozważ upgrade systemu do SRM 1.3.1.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
WEBimpuls
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 06, 2022 9:46 pm

Re: Router RT2600ac blokuje google - czy to możliwe?

Post autor: WEBimpuls »

Hmm... przejrzałem wszystkie ustawienia oraz dokumentacje routera i nie znalazłem u mnie na routerze takich funkcji jak Threat Prevention ani Safe Access. Sprawdzałem w "Panelu sterowania" oraz w "Centrum sieciowe" wszystkie zakładki. Faktycznie na necie jest napisane, że te funkcje powinny być dostępne jeżeli mam tryb Routera Wifi (a tak mam), jednak tych funkcji nigdzie nie ma.

Aktualizacje do 1.3 - przemyśle, bo nawet nie wiedziałem, że istnieje... poczytam o nim.
quent75
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:34 am

Re: Router RT2600ac blokuje google - czy to możliwe?

Post autor: quent75 »

To są pakiety do instalacji.

Czy ten router jest serwerem DHCP u was? Jeśli tak to spróbuj zmienić rozgłaszane do kompów DNS.
ODPOWIEDZ