Pomoc techniczna Synology

ODPOWIEDZ
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Pomoc techniczna Synology

Post autor: jacek1008 »

Czy istnieje pomoc techniczna dla Synology w języku polskim? Obojętnie czy w Polsce czy poza.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc techniczna Synology

Post autor: mikhnal »

Support oraz forum, a w czym problem?
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Pomoc techniczna Synology

Post autor: jacek1008 »

Mikhnal, próbowałem wytłumaczyć supportowi gdzie jest problem, robiłem screeny ale oni dalej mnie nie rozumieją. Najprościej mówiąc, w Synology Photos ustawiam dla użytkownika w folderze -photo- dozwolone i niedozwolone foldery. Użytkownik ten, wchodząc przez SynologyPhotos dozwolone foldery widzi i może w nie wejść (w podfoldery ze zdjęciami) , a niedozwolonych nie widzi. - tu wszystko jest zrozumiałe i działające .... ale, wchodząc na zawartość serwera w folder -photo- ( w te same podfoldery ze zdjęciami) bezpośrednio z FINDERa w Macu -po sieci wi-fi -już widzi je wszystkie i te zabronione do którch nie powinien mieć dostępu i te do których ma dostęp. Przedtem, zanim zmienili aplikację na SynologyPhotos, wszystko miałem tak samo poustawiane i działało. Użytkownik nie widział folderów, do których nie dałem mu dostępu, obojętnie czy przez FINDERa czy przez aplikację. Widział tylko dozwolone... a teraz widzi wszystkie. Robiłem screeny, wysyłałem do supporty dałem zdalny dostęp.. i nic, nie rozumieją o co mi chodzi albo nawet nie przypuszczają jaki mają błąd i dlatego nie rozumieją tego problemu. Najchętniej skontaktowałbym się telefonicznie z kimś kto siedzi w oprogramowaniu Synology i pokazałbym mu przez Teamviewera ten problem. Tak , wiem, że czasami człowieka przyćmi, :-) jednak tu jest po kilkadziesiąt razy sprawdzane wszystko. Dodam jeszcze, że kilka lat temu, miałem problem z monitoringiem z kamer ( Surveillance Station). Też próbowałem supportowi wytłumaczyć problem. Nie udało się. Dopiero musiałem postawić kamerę przed kompem i smartfonem i... sfilmować zamykające się obrazy z kamer po wejściu na monitoring na telefonie. Film zobaczyli, weszli zdalnie na serwer, po 4 dniach odpisali, że mieli luki w swoim oprogramowaniu, dziękują za film i naprawili problem. Tak więc, może....
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pomoc techniczna Synology

Post autor: Przemuss »

To że widzi to moim zdaniem błąd mało istotny, ważne czy ma odmowę dostępu do zabronionych folderów.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Pomoc techniczna Synology

Post autor: jacek1008 »

Oczywiście że ustawienia odmowy dostępu są zaznaczone.
EDIT
Napisałem trochę bez sensu.
Jeśli ustawię odmowę dostępu do folderów w -photo-, wtedy użytkownik nie widzi żadnego wchodząc przez Findera, a w SYnologyPhotos widzi tylko te na które ma zezwolenie. A chodzi o to by ustawiając dostęp do podfolderów w -photo- użytkownik innych-bez zezwolenia- nie widział, nie miał do nich dostępu. Tak jak było to na starej wersji.
ODPOWIEDZ